TOYOTA GAZOO Racing 2022 Dakar Rallisi’ne Yeni Hilux ile Çıkıyor

TOYOTA GAZOO Racing 2022 Dakar Rallisi’ne Yeni Hilux ile Çıkıyor

42
0
PAYLAŞ

TOYOTA GAZOO Yarış, 2022 Dakar Rallisi‘ne dört araçtan oluşan bir takımla katılacak. Takima bir kez daha 2019 Dakar Rallisi kazanı Nasır El Attiyah ve Mathieu Baumel onderlik olacak. Giniel de Villiers ve yardımcı pilot Dennis Murphy ise onlara destek verecek.

2022 Dakar Rallisi

2021’de Dakar Rallisi‘ne çaylak olarak katılan ve üç kez Güney Afrika Kros şampiyonu olan uşak geç ile yardımcı pilot Devre kartı cummings, performanslarını artırmaya odaklanacaklar. Takımın Dakar 2022 için ikilisi, utangaç varyava ve yeni yardımcı pilot Daniel Stassen olacak.

2022 Dakar Rallisi

Dolu Uluslararası Rallisi‘ni kazanan ve 2021 FIA Dünya Kupası Cross-Country Rallileri şampiyonasını kazanmayı garantileyen Nasır El Attiyah ve yardımcı pilot Mathieu Baumel, Dakar Rallisi için favori olarak öne çıkıyor.

TOYOTA GAZOO Yarış pilotları, Dakar Rallisi‘nde yeni Toyota GR DKR Hilux T1+ ile yarışacaklar. Bu araç, Dakar ile birlikte ilk kez bir uluslararası yarışa çıkacak. Daha cesur görünen yeni yarışçı hırıltı‘ta, yeni Toyota Kara Kruvazörü‘dan çift turbo V6 benzinli motor yer alıyor. Ayrıca araca göre daha büyük tekerlekler ve yeni Zoom sistemi bulunuyor. 2022 Dakar Rallisi için kapsamlı bir şekilde test edilen araca oğlu olarak Kalahari Çolu‘nde yarış için ayarlar yapıldı.

2022 Dakar Rallisi

2022 Dakar Rallisiotomotiv en zorlu yarışlarından biri yanı aynı zamanda aynı zamanda yarıştan biri FIA Dunya Rally Raid şampiyonası‘nın (W2RC) ilk ayağı olacak. bu şampiyonada da ıslak ve Mathieu mucadele gösterecek.

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek 2022 Dakar Rallisi, 1 Ocak’ta başlayacak ve 14 Ocak’ta tamamlanacak. 1 Ocak’ta Ciddi’den start alacak yarışçılar Ha’il’e ulaşacaklar. İlk gün bölümü 815 km’lik bir bölüm izleyecek 19 km’lik kısa ve yavaş bir zamanldüğü bir bölüm izleyecek. Burada 1. Etap için başlangıç ​​​​sıralaması oluşturulacak.

2022 Dakar Rallisi

Rota, daha sonra saat devam edecek ve yarışçılar El Artaviyah ve El Kaisuma gibi kasabaları çocuklarım suedi arabistanbaşkentin başkenti Riyad‘a ulaşacaklar. 8 Ocak’taki salon yeşil kadar burada kalacak yarışçılar, ralliyi 14 Ocak’ta cidde‘de tamamlayacaklar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK