Pepsi TSYD ve ÇEVKO geleceğin futbolcuları için bir arada

Pepsi TSYD ve ÇEVKO geleceğin futbolcuları için bir arada

182
0
PAYLAŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi tarafından finanse edilmiştir Pepsi, TSYD işbirliği içinde futbolu desteklemekPepsi Star futbol seminerleri“Projeye devam ediyor. Ankara, Eskişehir ve İzmir’de düzenlenen seminerlerde tanınmış futbolcular deneyimlerini genç futbolseverlerle paylaşıyor, spor uzmanları da yeteneklerin sürdürülebilirliği konusunda bilgi veriyor. Seminere katılan genç yeteneklere plastik şişelerden geri dönüşümlü formalar hediye edilecek. Proje kapsamında EVKO Üç ilde bulunan geri dönüşüm istasyonları ile çevre, doğa ve ekosistemlerin korunmasına katkı sağlarken aynı zamanda futbolun ve gelecek neslin güçlenmesine de destek oluyor.

PepsiCoİçecek grubu markaları Pepsi UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğu Uzun yıllar futbola destek verdi. Pepsi 11 ilde 1700 üyesi ile Türkiye’nin en önemli basın kuruluşlarından biridir. Türkiye Spor Gazetecileri Derneği (TSYD) Geleceğin futbolcuları için bir araya geliyoruz.

TSYD Oğuz Tongsir Pepsi

İşbirliği içinde uygulanacakPepsi Star futbol seminerleri“Genç futbolcuların gelişimine katkı sağlamak için toplantılar yapılıyor. Ankara, İzmir ve Eskişehir’de yapılacak.Pepsi Star futbol seminerlerikoçlukta TSYD ve EVKO sağlayacak.

Proje kapsamında, EVKO Vakfın desteğiyle Ankara-Yenimahalle, İzmir-Karşıyaka ve Eskişehir-Tepebaşı’nda geri dönüşüm sistemleri kuruldu. Temmuz ayına kadar bu istasyonlarda toplanan plastik şişeler geri dönüştürülecek. Ayrıca proje kapsamında eğitim gören çocuklara da geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen formalar dağıtılıyor.

Hatta İçgörü olsunSürdürülebilirlik denilince akla gelen ilk 3 markadan biri olan Pepsi, bu alandaki çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Pepsi Plastik şişeleri geri dönüşüm tesislerine atmak çevreyi, doğayı ve ekosistemi korumaya yardımcı olabilir, aynı zamanda futbolun ve gelecek neslin güçlenmesine de destek olabilir.

Üç aşamalı eğitim seminerleri

Kendini futbola adamış ve bu alanda kariyer yapmak isteyen genç yeteneklerin ele alındığı projede, geleceğin futbol yıldızları üç aşamada eğitim ve deneyim seminerlerine katılacak. Seminerlerin ilk bölümünde; TSYD Başkanı Oğuz Tongsir moderatörlüğünde futbol efsaneleri barındırılıyor. Yetenekleri ve başarıları ile rol model olan efsaneler, genç sporculara kariyerlerinin gelişimi sürecindeki deneyimlerini ve deneyimlerini anlatacaklar. İkinci bölümde; Spor uzmanları, gelecekte futbol yıldızı olmak isteyen genç yetenekleri sürdürülebilir bir şekilde eğitecek. Yaralanmaları önlemek için nelere dikkat etmeniz gerektiği ve spor yaşamınızın devamlılığı için gerekli olan fiziksel disiplinler uygulamalı olarak anlatılmaktadır. son bölümde EVKO vakumFutbolcu adaylarının da çevre bilincine sahip olmaları için FI’dan deneyimli eğitmenler, sürdürülebilirliğin önemi ve geri dönüşümün faydaları konusunda eğitim verecek.

Pepsi futbola katkı sağlamaya devam ediyor

Projeyi tanıtan basın toplantısında konuşan PepsiCo Türkiye İçecek Pazarlama Direktörü Aslı Önder, “Pepsi olarak yıllardır futbol tutkusunun en büyük destekçisi olduk. Bu kapsamda bildiğiniz üzere UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını İstanbul’a getirdik ve eşsiz Boğaziçi ile buluşturduk. Futbol nesiller boyu süren bir tutkudur. Bu nedenle gelecek nesillerin tutkularının peşinden gitmeleri için eğitiminizin çok önemli olduğunun bilincindeyiz. TSYD ve ÇEVKO ile birlikte düzenlediğimiz seminerlerin yıldız aday futbolcularımızın ufkunu açacağına inanıyor, geleceğimiz olan geleceğimiz gençlerimizin sporla birlikte sürdürülebilirlik alanında yer almasını istiyoruz. çevre ve yetenek sürdürülebilirliği bağlamında sunacağımız eğitimler.

Türkiye Spor Gazetecileri Derneği Başkanı Oğuz Tongsir “Şampiyonlar Ligi sponsoru PepsiCO şimdi futbolun tavanından sonra zemine tırmanıyor” dedi. PepsiCO Türkiye ile çalışmaktan çok mutlu oldukları gerekçesiyle, Oğuz Tongsır Projeyi şöyle anlattı: “Pandemi nedeniyle bir değişiklik olmazsa Eylül ayında Eskişehir, Zmir ve Ankara’da 12 yaş üstü yüzlerce yıldız futbolcu adayını bir sahada toplayacağız. İstanbullu eski ünlü futbolcular veya teknik direktörler bu çocuklara kariyer yollarını anlatacaklar. Tavsiye veriyorlar, çocukların sorularını cevaplıyorlar. Spor doktorlarının da yer alacağı bu açık hava toplantısında, futbolcu adaylarına beslenme, sakatlıktan korunma ve fiziksel gelişim konularında eğitimler verilecek. bu arada EVKO Bu proje kapsamında plastik şişeler toplanarak amatör futbolcular için forma yapılıyor.”
TSYD Başkanı Oğuz Tongsir Basın toplantısının sonunda bu projeyi ülke geneline yaymak istediklerini söylediler. PepsiCO TürkiyeTeşekkür etti.

Pepsi Star Futbol seminerlerinin içeriği

Oğuz Tongsir ve futbol efsanesi “Tecrübe ve Kariyer” sohbetinde

A. Sporla nasıl tanıştı?
B. Futbol hayatınıza nasıl girdi?
NS. Gençliğinde hangi hazırlık süreçlerinden geçti?
D. Kariyerinizdeki dönüm noktaları nelerdi?
ile. Anılar / unutulmaz anlar
S. Hangi olaylardan ders aldı?
G. Erken yaşlardan itibaren iyi bir futbol kariyeri için aldığı dersler nelerdir? Futbol kariyerinde hangi konulara dikkat edilmelidir? Bu uzun kariyer macerasında sürdürülebilir kalmanın ipuçları nelerdir?
H. Genç futbol yıldızı adayları için tavsiyeler, sorular ve cevaplar

Spor doktoru ile sürdürülebilir bir spor yaşamı için aktiviteler

A. Vücudumuzu tanıyın
B. Sürdürülebilir spor performansı için unsurlar
diyet
b.ii. Eğitim
b.iii. teknoloji
b.iv. taktik
bv Ruh Sağlığının Performans Üzerindeki Etkisi – İyi Kariyer Gelişimi için Sürdürülebilirliğin Önemi
NS. Uzun bir spor yaşamı için yaralanma önleme
ci kendini yaralama olasılığı
c.ii. Karşıt mutilasyon faktörleri
c.iii. Yaralanma Önleme Yöntemleri
c.iv. sportiflik

EVKO temsilcisi tarafından sürdürülebilir çevre eğitimi

A. Sürdürülebilirlik nedir?
B. Sürdürülebilirliğin önemi
NS. Geri dönüşüm nedir?
D. Geri dönüşümün önemi
ile. Plastik kullanımından sonraki işlemler
F. Plastik kirliliği ve çevresel faktörler
G. Plastik atıkların geri dönüşüm değerleri
H. Plastiklerde geri dönüşümün tanımı
NS. Pepsi geri dönüşüm konusunda ne yapıyor?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK