Cem Bölükbaşı FIA Formula 2’ye giden ilk Türk yarış pilotu oldu

Cem Bölükbaşı FIA Formula 2’ye giden ilk Türk yarış pilotu oldu

52
0
PAYLAŞ

pilotu Cem Bölükbaşı, FIA Formula 2 yarışında başarılı bir yarışta yarışacak ilk Türk yarış pilotu olarak tarihe geçiyor.

Espor için gerçek Formula yarışlarına FIA dünyada bir ilk olankbaşı, 2022 Formula 2 yarışıyla yarıştığını duyurdu. Şampiyona Mart başlıyor.Bahreyn pistinde.

Cem Bölükbaşı FIA Formula 2'ye giden ilk Türk yarış pilotu oldu

espor 2017’den bu yana şampiyonlukların ardından, profesyonel yarışta yalnızca seneyi geride bırakan birakan başarılı milli pilotluk Cem Bölükbaşı, Formula serilerinde kariyerlerini ilerletmeye devam ediyor. Bölükbaşı, bugün İstanbul’da düzen haritası FIA Formula 2 2022 şampiyona’nda Çek takım Charouz Yarış Sistemi ile yarışacağını açıkladı.

FIA Formula 2 tanıtımı’na, ana sponsor kripto para borsası ICRYPEX’in yanı sıra Kuzu Grup, Zorlu Enerji, Türkiye Turizm Tanıtım ve Ajansı (TGA), Rixos, Gentaş ve TEM Agency’nin olasıyla ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu‘şimdi bu milli sporcu (TOSFED) Cem Bölükbaşı, hafta sonu iki yarış olarak seride toplam 14 haftasını senin temsil edeceksin. 2022 deplasman, Formula 2’deki 2017’deki bu yana en uzun olarak dikkat çekiyor.

Espordan gerçek pistlere gerçek zamanlı imza oluşturma altyapısı ilk yarış pilotu

Cem Bölükbaşı FIA Formula 2'ye giden ilk Türk yarış pilotu oldu

Cem Bölükbaşı bu gelişme ile, Türkiye motor sporları tarihinde Formula 2’de yarışan ilk Türk yarış pilotu aynı zamanda espoKullanıma yönelik bu sanaldan kullanıma bir başarına imza atılan ilk yarışçı olarak da tarihe geçti.

başarılı sporcumuz Cem Bölükbaşı Formula 2 şampiyonası‘ndaki ilk yarışına Mart ayında gerçekleşecek Bahreyn Pisti’nde çıkacak. Cem Bölükbaşı, Formula 1 Dünya Şampiyonası ile aynı sonu ve aynı pistlerde hafta sonu Formula 2 şampiyonası‘nda toplam 28 yarışta pist peşinde koşacak.

Cem Bölükbaşı FIA Formula 2'ye giden ilk Türk yarış pilotu oldu

“Hedefim Formula 1’de yarışan ilk Türk olmak”

espor dunyasından formül 1‘e uygun ilk yarış pilotu olma hedefini gerçekleştirmeyi gösteren bir şey Cem Bölükbaşı şöyle konuştu:

“Benim için inanılmaz bir gelişme bu. Sanal yarışlarda yarışlarda antrenmanlarında, Formula Espor yarışlarında dünya şampiyonluklarında antrenmanlarında, hayal gücümde bir yarışta gerçek yarışlarda demi gösterebileceğim düşüncemde. Son iki yıl içinde yaşayabileceğinizalarda yaşlıyla bunu kanıtlayabileceğimi düşünüyorum. En son çıktığım Euroformula Open şampiyonası ile karşılaştım. 15 yarışta 8 kez podyuma çıktı ve 2 yarışta birinci bitirdim. Simulasyonda antrenmanların antrenmanlarında çok büyük katkı sağladı. İlka kez zamanda podyuma çıkmayım. Şimdi ise sadece birkaç hafta önce ilk defa resmi test oyunlarına katıldığım Formula 2 aracıyla tam sezon FIA Formula 2 şampiyonasında yarışacağım. Bu yolculukta hayallerime benim kadar inanan ailem, ajansım TEM Agency ve ana destekçim ICRYPEX’in yanı sıra Kuzu Grup, Zorlu Enerji, Go Türkiye, Rixos, Gentaş’a; destekleriyle olan TOSFED’e çok teşekkür ederim. Bu bakış açısından bu noktadan gelemezdim. şimdi bir an önce Charouz Yarış Sistemi ile sezona başlamak için sabırsızlanıyorum. Yarış kariyeri, Türkiye ve motor sporları tarihinin yeni rekorları için gelenler için gelenler.”

FIA Formula 2 yarışı yarışmak

“Cem Türk otomobil sporları tarihi çok girişli bir ülke aralıyor”

TOSFED Başkanı Eren ÜçlertoprağıCem Bölükbaşı, 10 yıl şanslı bir oyuncumuz seçim ve genç bir sporcumuz. Tek kişilik araç sahipleri, maddi ve manevi destekle ilerlenebilecek bir arazide hizmet vermektedir. Cem’in Espor etabının yetiştirilmesiyle, “sanaldan yetiştirme” tamamlanmak üzere, tüm dünyada veda özellikle Formula 1 eğitimi tarafından sürdürülmektedir. Örnek bir genç sporcumuz olan Cem Bölükbaşı, şimdi Formula 2’ye binmek Türk otomobil sporları tarihi önemli bir çok bir aralıyor. Cem’i Formula 2’de çok arzuluyorduk. Bu milli, sporcumuzun maddi ve manevi olarak artan bir eğriyle çok önemli. Biz de Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak onun anlamında destekliyoruz. Formula 1’e uzanabileceği bu yolda, Cem’in hepimizi gururlandırmaya devamneden tahmininde bulundu.

Charouz Yarış Sistemi kurucusu Antonín Charouz, “Formula 2 takımımızda Cem gibi bir pilota yaşam alanı şansımız olacak. Onun için zorlu ve heyecan verici yeni bir deneyim, ancak şu ana kadar olacak olmak üzere nihai ve kapsamlı bir formül 1 eğitimi (alt) açısından de ne kadar hızlı şekilde eğitimini ve iyi sonuçları elde edebilirdiğ. Önümüzde 14 yarışlık uzun ve zorlu bir sezon var; bu Cem için çok önemli bir fırsat alanı. Takım olarak biz en iyi iyileştirme ve geliştirme geliştirmede ona en iyi şekilde yönlendirme için başvurulması gelenin en iyi şekilde değerlendirilmesi” dedi.

Cem Bölükbaşı‘nın kariyer yönetimini üstlenen TEM Ajans kurucusu Temuçin Ünalp ise “Dünyada bir ilke imza atıyoruz. Espordan gelen bir gamer, dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu olan Formula 1’in bir alt klasmanında yarışıyor. Bu kadar zor bir başarı. Formula 2’de iki sezondan sonra formül 1‘e çıkan ilk Türk olmayı hedefliyoruz. Bu hedef zor olsa da, buna benzer bir şey istiyoruz. Zor Formula’da yetenek tek yeterli değil, sürücü olarak takımı finanse edilmesi gerekiyor. Bunun için de çok beğenildiği gibi kurum ve markalarımızın ilerleyebiliyoruz. Böyle bir dünyada bize inanıp zoru başarmamızı sağlayan çok teşekkürler, daha yeni başlıyoruz” dedi.

Cem Bölükbaşı‘nın Formula kripto 2 kariyerindeki ana sponsor olan para borsası ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer, “Ülkeler GünüC Eylül’de ana sponsor olarak ortak katıldık. Cem’in sanal pistlerden gerçek pistlere bu kariyerinde yer almaktan büyük gurur duymak. Formula 3 Asya Serisi’ndeki başarılarının ardından Euroform zaferleri Open’daki başarılayı başarmayı çok net gösteriyorlar. ICRYPEX olarak bizler hem Formula 2 resmi test sürecinde hem de Formula 2’ye dahil olduğu bu süreç Cem’in ana sponsoru olmak istedik. Cem’in bu sezon yarışacağı 28 ile tümünde büyük ölçüde büyük ölçüde tahmin edilmektedir. Bu başarıların tümünde ICRYPEX yanındayız ve ilk Formula 2 ile birlikte hayallerle” dedi.

FIA Formula 2 yarışı yarışmak

18-20 Mart’ta Bahreyn Uluslararası Pisti’nde 20 22de, 14 hafta boyunca Cidde, Imola, Barselona, ​​​​Monte-Carlo, Baku, Silverstone, Spielberg, Budapeşte, Spa-Francorchamps, Zandvoort, Monza ve Sochi pistlerinde larçyarklaşan larçyarklaşan devam edecek. Formula 1 ile ilgili olanın sahip olduğu şampiyonanın finali 18-20 Kasım 2022le Yas Marina pistindeki son olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK