Obezite Tedavisinde Egzersizin Önemi

Obezite Tedavisinde Egzersizin Önemi

55
0
PAYLAŞ

Egzersiz Uzmanı Doç. doktor Meral Küçük Yetgin, egzersiz ve sağlıklı beslenmenin yoğun bakımında vurgu yaptı.

Doktor.  doktor  Meral Küçük Yetgin

Doktor. doktor Meral Küçük Yetgin

Doğru eğitimli ve eğitimli bir eğitim hizmetinin yoğunlaştığını çizen Doktor. doktor Meral Küçük Yetginegzersizin verilen kiloların geri planlarını koruyucuda bir güçlü olduğu da dikkat çekti. Doktor. doktor Meral Küçük Yetgin, doğru yanlışları ve öğretmenleri anlattı. Toplumun en değerlilerinden faydalanmaktan zevk alma konusundaki tercihleriniz hakkında bilgi sahibi olmadığınızdan bahsedersiniz Doktor. doktor Meral Küçük Yetgin, “Fiziksel olarak cinsel olmak üzere olmak, onun eğitiminden kesitinden sağlık için eğitim bölümüdür. Türk hakkında yaklaşık %75’i ne yazık ki sevgili olarak aktif değil. Hareketsiz bir yaşam biçimine sahip olan en önemli gerçeklerden. Ancak, eğitimli sınava hazırlanmak için aktif hale gelmek için bir alıştırma oluşturmak için hazırlanmak için gereklidir.” şeklinde konuştu.

10.000 ADIM ATMA BİREYLERDE EGZERSİZ YAPMIŞ OLMA YANILGISINA YOL AÇIYOR
Sık sık yapılan yanlışlardan bir tanesinin, daha uzun süreli ve aşırı eğitimden daha faydalı olduğuyla, bıktırıcı bir eğitimde egzersiz yapmak altın değerinde Doktor. doktor Meral Küçük Yetgin devam etti: “Önemli olan vücut yağını azaltmakken kas özel olarak bir egzersiz modelini doğru, şiddetli, süre ve sıklıkta, daha az şiddettir. Son günlerde popüler olan günde 10.000 adım atmada oyununda yanılgı yollarına başvurur. Bugün yapılacak olan bu işe yaramış olmak için gerekli olarak aktif olunduğun için şu an kullanılmakta olan bir ihtiyaçtır. 10.000 Adım At Fizikikel Olarak Aktif Olmanın yanında Haftada 3-4 Gün DE 30 Dakikada 3.000-3.500 Adımla Yürüyüşümüzü Zağlık İçin Gerekli Olan Ortalı Egzessiz Hedefine Taşımış Olmamız Mümkün Olacaktır. “

EGZERSİZ VE BESLENME DAVRANIŞIMIZI DEĞİŞTİREBİLMEK ELİMİZDE

Doktor. doktor Meral Küçük Yetgin, “Son yollara göre dünya genelindeki araçlarından hareketsiz yaşamdan sağlıksız beslenme sorunlarının üstesinden gelebilir gibi görünüyor. Bu durum Covid-19 pandemisi sınırlılıklardan dolayı daha fazla artırıldı.

Mevcut aktiviteye müsaitliğin geçmişe göre iyi durumda olabilir, dünden itibaren devam edebilirsin. çocuklara bu başlangıçla başlar. Eğitim sistemi içinde bir spor çocuklara hiçbir şekilde çocuklara sahip olamazlar.

Ailelerin spora bakış açısıyla bunları. spor kültürü Türkiye’de yaşamak için tasarlanmış bir modeldir. Sağlıksız araçlara ulaşımın de eskiye gidişi ucuz ve makul bir gidişte yaşamsız olan yaşamla içinde olduğunuzda iki nedeninin altyapısında bir artış.

OBEZİTELİ BİREYLERİN EGZERSİZLERİNDE DOĞRU YÖNLENDİRİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ
Obeziteli sağlık, ilk görünümün profesyonelinin doğru eğitimin vurgune ile ilgili olanıdır. Egzersiz Uzmanı Doç. doktor Meral Küçük Yetgin, sözlerine şöyle devam: “Obeziteli antrenman amaçlı, önce bir diyetisyene ya da bir egzersiz planlamasına danışmış olabilir. Eğitim ücretinden eğitime alınmak için muayeneden geçirilecek. Obezite başına başlamak için kişi için kardiyovasküler bir risk faktörüdür. Bu oyunlara yönelik faaliyetlerden önce bu riskler değerlendirmeli. Obezite virüsüne giren eden hastalıkları ek varsa ele alınmalı. Kendi kendinize özel olmalıdır. Bireyin boyunca süre boyunca bir egzersiz modeli, doğru, ve şiddette olduğunuzda eğitimden hoşlanırsınız ve sağlık eğitimlerine göre ayarlanmalı. Egzersiz amaçlı sadece kilo kaybetmeye katkı yok. Aynı zamanda metabolik sağlık kazanımları da var. Yüzme, büyük bir içerikten faydalanmak için kullanılır. Bu tür bir sistem üzerinde etkili kullanımları en az 30 dakika, orta bitmek üzere bir tempoda yapmaları ya da en az 250 dakika süren bir orta antrenman hedefine ulaşmaları. Ancak yalnızca aşırı yüklenmelerine yönelik tekniklere yönelik sistem üzerinde etkili egzersizlerin yanında kas egzersizleri de hieral yapmaları gerekli. Bu amaçla pilates, bant egzersizleri ya da genel gibi aktivitelerle ilgili 2 günlük aktivitelerle dolu bir programa eklenmeli. Obeziteli alıştırmalar, aerobik ve egzersiz modellerinin etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Spordan zevk ve iyileşme sürecinden geçmeleri, kaslardan yararlanmada yeterli olmalıdır.”

EGZERSİZ OBEZİTE TEDAVİSİNDE GERİ KİLO ALIMINDA KORUYUCU BİR GÜÇ
Doktor. doktor Meral Küçük Yetgin, modern bir yaşam için eğitimin tedavisine yönelik olarak vurgulanarak, ileriye dönük olarak değerlendirilen, hatta yaşam boyu uzun boyunduren bir kişi. Yapmak eğitimi edindikten sonra bunu sağlık kazanımlarını korumak için egzersiz yapmak için gereklidir. Hali hazırda egzersiz programlarında yüklemeli, duraklama zamanlarında modelinde eğitimle kilo verme sürdürebilir. Ayrıca verilen kiloların geri planlarını kullanmak için egzersiz yapmak için bir programdır. Egzersiz tutkunlarının kullanımında, ağır kullanımda ve sonraki kiloların geri planlarında koruyucu bir güç olarak her zamanı korumaktadır.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK