Neden Diş İpi Kullanmalıyız

Neden Diş İpi Kullanmalıyız

139
0
PAYLAŞ

Neden diş ipi kullanmalıyız?

Bir diş hekimi olarak hastalarım sıklıkla dişlerini fırçalamaları gerekip gerekmediğini soruyor ancak yine de diş ipine ihtiyaçları var. Pertev KökdemirKonu ile ilgili bilgiler verilmiştir.

pertev kokdemir

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanın yanı sıra diş ipi kullanılarak diş eti kanamaları da azaltılır. İyi Diş ipi kullanın Diş eti sağlığı için önemlidir. sakız sağlığıDişlerimizi koruduğumuz zaman diş sağlığımızı da korumuş oluyoruz. Bu yüzden diş ipi Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak kadar kullanımı da önemlidir.

Diş çürüğü ve diş eti hastalığına esas olarak dişlerimizde ve diş etlerimizde oluşan plak neden olur. Diş plağı, ağzımızdaki çeşitli bakteri türlerini içeren ve profesyonel diş temizliğinden sonra hızla yeniden ortaya çıkabilen karmaşık bir ekosistemin parçasıdır. Bu nedenle doktorunuz dişlerinizi temizledikten sonra dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmemenizi önerir.

diş ipiSadece dişlerin temas noktalarındaki diş plağını temizlemekle ve dişlerin arasına sıkışan yemek parçacıklarını gidermekle kalmaz, aynı zamanda doğru kullanıldığında diş etlerinin altındaki ara yüzeylerde biriken diş plağını da temizler.

Dişlerinizi fırçalamak, dişlerinizin arasındaki boşlukları temizlemede çok etkili değildir. Dişlerinizin arasında kalan yiyecekler diş çürümesine veya diş eti hastalığına neden olabilir. Diş ipi kullanımı da bu bağlamda önemlidir.

Plak dişlerimizde ve diş etlerimizde yeterince uzun süre kalırsa, tükürüğümüzdeki mineral, onu tartar adı verilen beyaz kireçli bir maddeye dönüştürür. Tartar, diş eti hastalığını teşvik edebilen birçok farklı bakteri türüne ev sahipliği yapar.

Tartar oluştuktan sonra tek başına fırçalayarak veya diş ipi kullanarak temizlemek mümkün değildir. Bu nedenle diş hekiminize giderek diş taşı temizliği yaptırmalısınız.

Diş ipi kullanmada ustalaşmak zaman alabilir. Ancak ne kadar çok diş ipi kullanırsanız, o kadar hızlı ve daha iyi olursunuz.

Diş Hekimi Pertev Kökdemir

Küçükbakkalköy, Ahmet Yesevi Sokak, Nartanesi Sk.No: 12, 34000 Ataşehir İstanbul

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK