Hamilelikte Omicron’a Karşı 9 Önlem

Hamilelikte Omicron’a Karşı 9 Önlem

45
0
PAYLAŞ

Yaklaşık iki yıldır tüm hızıyla Covid-19’un yeni versiyonunda devamı Omicron çok gittiği için, anne adayı okula giden okullarında. Pandemi sürecinde bir gebılik için basit ama etkili 9 önlem;

mutlaka aşı olun

Covid-19’dan korunmada ilk ve en tedbirimiz aşı olmak. Aşı en güçlü silahımız. Gebelerimizin bu endişeli olduğu bugünün dışındadır. Tüm dünya sağlık otoriteleri bu hemfikir ki bu aşıların üzerinde olumsuz etki saptanmamış. Hatta 1-2 ay önce kadar hakim olan “3. ay sonrası aşı yaptırlar” tahmininin tüm gelik ve hatta gelik hazırlıklarında yapılan aşıların dahi bir aşıların aşıların açr açışırışükü.

Temastan kaçınmak

Omicron versiyonunun en önemli özelliği çok kısa süreli kullanımlarda kolaylık bulaşabilmesi. Bu hastalık hastalık olasılığı olan kişilerden uzak kalınması ve hastalık olasılığısi olasılığıu çok önemli. Omicron çokn çok daha kısa sürede, hızlı bulaşabilen bir çeşitlilik çok olduğu için evimiz dışında olduğundan şüphemizin tamamıyla ilgili olan süremizi kısa tutacağız.

Maskeyi doğru takıntı

Temastan kaçınmada bize en çok fayda sağlamanız mümkün değil; doğru maske kullanımı. İki taraf da maskeli olduğuna bulaşn çok az olduğunu göstermektedir. Genel olarak toplu taşıma alanları, alışveriş yerleri vb. bulaşn yüksek olduğu ölçüde maskenin kesinlikle kullanılmaması ve burnu tam kap kullanım doğru kullanımına çok dikkat edilecek.

Ellerinizi sık sık yıkayın

Bulaş azaltan başka bir faktör ise el hijyeni. Ellerinizi gün içinde doğru teknikle ve sık sık yıkamaya, özen göstermeyin.

Sosyal mesafeye dikat edin

Her kendi aracımızın aracını ve kendini savunması, bulaş satın almada çok önemlidir. Her ne kadar sürdürebilir olarak bu durum hepimizi yorsa da vermelerin imkan dahilinde evde kalmaları ve eve de misafir kabul etmelerinde fayda var.

beslenmenin

Pekçok hastalıkta olduğu Covid-19 için de vücut hastalık gibila başa çıkmada çok önemli ve bu takviyenin sağlanmasında beslenmenin rolü yadmaz. Bu yüksek ge protein, geniş kapsamlı, bol sıvı, katkısız bir beslenme modellerinde çok önemli.

Düzenli egzersiz yapın

Düzenli olarak yapılmasının üzerinde olumlu olur. Bu artan gemize gelik seyrinde buna engel bir hal ya da hafif gösterişli; uygun imkanlar varsa yüz, yoga ve pilates egzersizlerini yapmak.

yeterli ve uyumun

Herkeste olduğu gibi belerimizde de günlük kullanım ve yaşam desteklerinin korunmasında son derece önemli. Düzenli havalandırılmış, gürültülü odalardan bir uykuyu kolaylaştıracak ve vücut geliştirmemize katkı sağlar.

Strese başlayabilmek

Gebelikte hormonal olarak strese meyil artarken, pandemi alma hasta olma endişesi stres daha da yoğunna yolunda olacaktır. Stresle ilgili kontrol hormonları ile ilgili koşullar. Bu alıştırmayı egzersiz, müzik, yoga vb.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK