Genç kalmak için 8 Kural

Genç kalmak için 8 Kural

99
0
PAYLAŞ

Herkes genç kalmayı ve yaşının en iyisi olmayı hayal eder. 30 yaşından itibaren yaşlanma, kemik, kas ve yağ dokusunda hacim kaybı ve ciltte elastikiyet kaybı ile kendini göstermeye başlar. Medikal estetik doktoru Dr.Kemali Güneş, böyle genç kalırsınÖncelikle kişinin yaşam tarzına dikkat etmesi gerektiğini ancak diğer yandan teknoloji ile sürekli gelişen medikal estetik tedaviler ile yaşınıza ayak uydurmanın mümkün olduğunu söyledi.

Peki genç kalmak için ne yapabilirsiniz? Koruyucu kalkanlar nelerdir? Tıbbi güzellik uzmanı Dr. Kemali Güneş, Genç kalmanın 8 adımıBu konuda konuştu ve önemli değerlendirmeler yaptı.

Bol su içmek kurallardan biridir.

Yaşlanan cilt ile genç cilt arasındaki en önemli fark su eksikliğidir. Su yaşamın kaynağıdır! Günde en az 1,5 litre su içmek cildin yaşlanmasını geciktirir, sağlığınızı ve enerjinizi önemli ölçüde iyileştirir. Sindirim problemlerini önleyen düzenli ve yeterli su tüketimi kalbin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Doğru yiyin, daha genç bir cilt için egzersiz yapın

Sağlıklı yaşlanma için diyet ve egzersiz şarttır. Zihinsel ve fiziksel esneklik kazanmanızı sağlayacak egzersizlerle yıllara meydan okuyabilirsiniz. Antiaging, tükettiklerinizle başlar. Düşük yağlı bir diyet yiyorsanız, yeterince protein tüketmiyorsanız erken yaşlanacaksınız. Şekeri azaltın; Şeker molekülleri, liflerin elastikiyetini azaltan ve cildi yaşlandıran kolajen liflerine bağlanır.

uyku

Sabah erken kalkın ve en az 7 saat uykuya zaman ayırın. Hücrelerin onarım mekanizması uyku sırasında çalışır. Uyku sırasında salgılanan gençlik hormonu melatonin cildinizi ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Direkt güneşin zararlı ışınlarından kaçının ve daima güneş koruyucu kullanın.

En etkili yaşlanma karşıtı önlemlerden biri düzenli olarak güneş kremi kullanmaktır. Güneş ultraviyole etkileri ile cildimize zarar vererek cildimizde daha erken kırışıklık ve leke oluşumuna neden olur. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruyan güneş kremi kullanmalısınız.

Sigara ve alkolden kaçının

Sigara içmek vücudunuza ve cildinize yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Kollajen kırılmasına ve kırışmaya neden olur. Sigara ayrıca ciltteki su miktarını da azaltarak cilde kuru ve mat bir görünüm kazandırır. Uzun süreli ve aşırı alkol tüketimi kan damarlarının sürekli genişlemesine ve büyümesine neden olur. Bu, yüzün kızarmasına ve şişmesine neden olabilir. Uzun vadeli etkiler arasında doğal renk kaybı, kalıcı ve lekeli kızarıklık bulunur.

Cilt bakımı ritüelinize erken başlayın

Cilt bakımıyla ilgili bilinen yanlışlardan biri de gençken hafif bir nemlendiriciden başka bir şey kullanılmaması gerektiğidir. Aksine, cilt hücrelerini antioksidanlar, vitaminler ve amino asitlerle ne kadar erken korumaya başlarsanız o kadar iyi.

Gençleştirici medikal-estetik uygulamalar

Dr. Kemali Güneş, “Aslında sağlıklı beslenme, egzersiz, dinamizm gibi iyi alışkanlıkları hayatlarının vazgeçilmezi haline getirmiş, uzun süre genç ve sağlıklı kalmayı başarmış insanlar, yıllara katılarak yıllara meydan okuyabilirler. çağımızın medikal-estetik uygulamalarında.” diyor ve ekliyor:

Ameliyat gerektirmeyen tıbbi uygulamalar gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Bu tedavilerden biri de yüz mezoterapisi olan mezolifttir. Yüz, boyun, dekolte ve el sırtındaki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmanın yanı sıra sigara ve alkolden zarar görmüş ciltler de tedavi edilebilir. İlk akla gelen yöntemler arasında yer alan botoks aynı zamanda en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Yaşlılık veya çeşitli hastalıkların neden olduğu kırışıklıklar, yüzdeki çökme ve benzeri problemler nedeniyle geçmişte yüzünü daha canlı ve gergin hale getirmek isteyenlerin öncelikli tercihleri ​​arasındadır. Diğer yöntem; Son nesil bir sistem olan Micro & Micro Focus ultrason sistemi. Ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma, yanak restorasyonu ve vücut şekillendirme için güvenli ve etkili bir sistem olarak tercih edilmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK