Corona virüsü belirtileri nelerdir ve virüsten nasıl korunulur

Corona virüsü belirtileri nelerdir ve virüsten nasıl korunulur

45
0
PAYLAŞ

Sağlık Bakanlığı’nın ilk Corona virüsü vakasını hastanesinin gidişatından yararlanmak Türkiye’den başlamak için başvuruda bulundu. Corona virüsü onun kullandığı gün sayısıyla birlikte hastalık yüzünden ölümler de ölüyor. Peki Corona virüs nasıl bulaşır, virüsten nasıl korunulur?

CORONA VİRÜSÜNDEN NASIL KORUNULUR?

Akut solunum yollarının bulaşma yolundan ürünler, yeni korona virüs için de geçerlidir.

Öksürme veya hapma içinde ağız ve eğitim tekşırla kapatılmalı, yoksa kullanılmamış iç kısmı kullanılmalı.

Tokalaşma ve sarılmadan kaçınılmalıdır.

Olanbildiğince götürülmekten uzak durulmalıdır.

Kirli ellerle ağız, burun ve gözlere dokunulmamalıdır.

El hijyenine katılanlar. Eller 20 saniye boyunca ve en az kullanımlı, sabun ve yıkamak için içerikli el antiseptiği kullanılmalı.

Sınıflar ve iş yerleri başta olmak üzere kapalı alanlar sık ​​sık havalandırılmalıdır.

Bağışıklık sağlığı için kontrollü ve sağlıklı beslenmelidir. Gıdalardan önce tüketilmeden önce Gıdalardan yıkanmalıdır.

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ

En çok eğitim, aşılar, korku ve çaresizlik sıkıntısıdır.

Şiddetli vakalarda zatürre, ağır iyileşme, şiddetli ve ölüm gelişebilir.

Yeni korona virüsünün kuluçka süresi 2 ile 14 arası.

CORONA VİRÜSÜ NASIL BULAŞIR?

Hasta Kişilerin Öksürme Veya Hapşırmayla Ortaya Saçtığı Damlacıkların Ortamdaki Birylerin Ağız, Burun Ve Gözlerin Temasıla, Damlacıkların Yapıştığı Yüzylere Docfun Diğer Sonra Ellerin Ağız, Burun Veya Göce Göürülimesiyle Bulaşabilmektedir.

CORONA VİRÜSÜ NEDEN OILÜMCÜL?

Fizyoloji ve Deneysel Tıp Uzmanı Doçent Oytun Erbaş neden olduğu şu sözlerle anlattı; “Virüsün ödemde tutunduğu protein ACE/2 proteini. Bu proteinin büyütülerek büyütülmesi ve su toplamasını önlüyor. ACE/2’ye yapilan virüs bu proteinin bozuyor. Bu sefer de damardaki su yüzeyinden geçiyor. Hasta kendi evindeki sudauyor sistemin canı cehenneme. Ağır bir doğa gibi. yerde su içinde akciğerde havanın zatürre. Bu virüszatürrenin daha ağırını yapıyor. Korona topraktaki ACE/2 proteinine tutunmasa bu kadar öldürülmesizdi. Diğer bir ölüm için bağışlanmak üzere kalpten kaldırılmasını durdurmanız. Bir kısım vakada da büyütme yapıyor. ACE/2 proteininin çok bulunduğu yer bu üç organ. Akciğer, kalp, karaciğer.”

“CORONA VİRÜSÜ EN ÇOK ASYALI ERKEKLERİ ETKİLİYOR”

Corona virüsün yapısı ve bulaşma riski ile ilgili Habertürk’e doç. doktor Oytun Erbaş daha virüsün özellikle Asyalı erkekleri çok dikkat dikkat çekti. Virüsten korunmanın yollarına da değinen Erbaş’ın şu şekilde;

“Şöyle bir sorun var virüsle ilgili, havada tutunduğu yer ACE/2 proteini. Ona tutunmak ama o aynı zamanda vücuttade oluyor önleyen bir protein. Onu bozduğu için aşırı bir aksaklık ve su tutma dikkat çekicidir. Bu anlamda bilgisayarın tutunduğu yer kötü denk geldi. O protein tutunmasa böyle şeyler olmayacak.

Bu protein en Asyalı kız var. Onun için temel risk grubu. Diğer bir sorun da sigara içenlerde bu protein daha fazla, bu yüzden de virüsün tutunması daha fazla. Duman virüsün tutunmasını hızlandırıyor. Çin, Tayland, Japonya, Hindistan çok büyük bir risk grubu. Arabistan Yarımadası’nda yaşayacaksınız. Afrika ise pek etkilenmedi. Ama beyaz ve siyah ırkta bu protein başlangıç ​​6’da bir. Bu yol boyunca hayatta yayılsa beyaz ve siyah ırkta büyük oranda ölümler olmayacak. Biz Akdeniz ırkıyız, Asya’dan da ama saf Asyalıyız.”

Kaynak: Sözcü

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK