Çok Şiddetli Adet Sancısına Bitkisel Çözüm

Çok Şiddetli Adet Sancısına Bitkisel Çözüm

100
0
PAYLAŞ

Dismenore veya adet ağrısı; Aralıklı, kasılmalı, suprapubik bölgede yoğunlaşıyor, ara sıra bulantı, kusma ve ishal oluyor. Adet döneminde kadınların yüzde ellisinde görülebilen yaygın bir sorundur. İki ana grupta değerlendirilebilir; İlişkili bir nedeni olmayan birincil dismenore; İkincil dismenore bir pelvik hastalık (çikolata kisti) göre değişir. Birincil dismenoreGenellikle adetin ilk 2-3 gününde görülen kusma, yorgunluk, sırt ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, ishal gibi belirtilerle seyreder.

adet sırasında; Prostaglandin üretiminin artmasına bağlı olarak ağrı sinirlerinin hassasiyeti artar, rahimde iskemi ve gerginlik artar, rahimdeki kasılmalar artar. Sonuç olarak, rahme giden kan akışı azalır ve kasıkta ağrıya neden olur. Bu nedenle tedavide prostaglandin sentez baskılayıcıların kullanılması önerilmektedir. Adet sancısı genellikle kasıkta meydana gelir ve ağrı döneminden itibaren adet öncesi, sırası ve sonrasında kasık ağrısı olarak kendini gösterir.

Çok şiddetli adet ağrısı için bitkisel çözüm

Spazm Giderici: Civanperçemi, Mayıs Papatyası ve Gül goncası Rahimdeki spazmları giderir ve hafif sakinleştirici özelliklere sahiptir.
Ödem ve Ağrı Giderme: Zerdeçal ve Söğüt kabuğu Prostaglandin baskılayıcılar gibi prostaglandin baskılayıcılar, ödemi gidermek ve ağrıyı gidermek için faydalı olabilir.
Sakinleştirici etki: Menstrüel krampları azaltmak için Gül çiçek tomurcuğu ve papatya faydalı olabilir.
Bitki östrojeni: kırmızı yonca Bitkisel östrojenik etkiye sahiptir.
Karaciğer fonksiyonlarının desteklenmesi: karahindiba Karaciğer fonksiyonlarını destekleyerek östrojen karaciğerde hızla parçalanır.
Kanama Kontrolü: Kanamayı azaltmak için çoban çantası faydalı olacaktır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK