Amarant Tohumu Faydaları Kullanımı

Amarant Tohumu Faydaları Kullanımı

45
0
PAYLAŞ

Amaranth tohumu 400’den fazla türü ve 3 metreye kadar uzayabilen boyuyla aslında bir süs bitkisi olarak bilinir. Kökeni Mayalar, Aztekler ve İnkalara dayanak ve ana besin olarak kullanılan ve önemli olan bir şifa kaynağı solmayan çiçek diğer adıyla horozdibi, kinoadan sonra en yüksek protein sahip. İçinde barındırdığı zengin mineraller ve vitaminlerle de tercih edilmeyen başlanan amarantın iyi bir kalp koruması olduğu da söyleniyor. Ayrıca kan şekerini dengeliyor ve sahip olduğu yaşam yolu sayesinde de tok kalmanıza yardımcı oluyor.

Amaranth Tohum Faydaları Kullanımları

Amaranth tohumlarını kullanarak armut kabuğu nefis salatalar, pilavlar yapar münkün. Haşlama faydalıyla pişirebilir, afiyetle tüketebilirsiniz.

Ayrıca amaranth unu çünkü mevcut. amaranth unu, amaranth tohumlarının yetiştirilmesinde yetiştiriliyor. Bu unu ekmekinizin içinde kullanarak daha proteinli ve oluşturucu bir hale getirebilirsiniz

Amarantın Bitkisinin Faydaları

Protein değeri yüksektir. Özellikle hayvansal protein insanoğlu için bir harika alternatifi güzelyla ünlü bu besinin 100 gramında 3.8 gram protein bulunuyor. Bitkisel protein anlamı tam bir hazine.
Bunun yanında içinde potasyum bol miktarda lif bulunduruyor.
İçeriğindeki yaşamdan yararlanarak sağlığın sağlıklı bir şekilde islemesine de yardımcı olur.
Glutensiz bir besin. Bu aşırı yüksük hastalarının ve glutensiz beslenme düzenine sahip olan yemek yemekleriyle tüketebilecekleri biri.
Kötü kolestrolü düşürücü etkisi var.
İçinde kanserle savaşmaya yardımcı olan Skualen den bir madde bulunuyor. Bu madde kanserle savaşta önemli rol oynar. Özellikle amaranth yağında bulunan bu insan önleyiciye yardımcı olduğu bilinmektedir.
Diyabet hastalarının tüketebileceği bu besin açısından hipergliseminin gidişine de yardımcı oluyor.
İçinde yüksek miktarda bulunabileceği içinlere iyi, kemik suçlaması gibi yollarla tanıtılıyor vene yardımcı oluyor.
Tok tutma özelliğine sahip olduğu için diyetlerde eğitim ve zayıflamaya da yardımcı oluyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK