Yanlış doğum kontrol yöntemi gebeliğe yol açabilir

Yanlış doğum kontrol yöntemi gebeliğe yol açabilir

99
0
PAYLAŞ

Yanlış yöntem hamileliğe neden olabilir

Aile planlaması yapmak isteyen eşler genellikle zorlayıcı yöntemlere başvurulmaktadır. Halk arasında sıklıkla kullanılan doğum kontrol yöntemleri, genellikle yanlış kullanım nedeniyle verimsiz gebeliklere neden olmaktadır.

Hamile kalmak istemeyen kadınlar, uygunsuz hamileliğe birçok farklı şekilde başvurmakta ve istismarlar, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Yalım, genellikle kamusal amaçlarla kullanılan takvim, duvak gibi geleneksel yöntemlerin kullanılmasının tehlikeli olduğunu ifade etti.

Yanlış doğum kontrol yöntemi hamileliğe neden olabilir #1

“KÖTÜ ZAMAN KİŞİDEN KİŞİDEN FARKLI”

Kadınlarda yumurtlama döneminin kişiden kişiye değiştiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Yalım Adet görme yöntemi, yumurta oluşum zamanını adet düzenine göre hesaplayarak gebelik olasılığının yüksek olduğu aylarda ilişkiden kaçınmaktır. Bu yöntem pratik gibi görünse de adet dönemleri ve yumurtlama süreleri kişiden kişiye değiştiği için sadece hamilelik riski oluşturur. Cinsel ilişkiden sonra cinsel organları yıkamak en sık kullanılan yöntem olsa da hamilelik riskinin yüksek olmasının bir nedenidir. dedi.

“Vajinal yöntemi kullanan kadınlarda hamilelik sırasında douchis kullanılmaz olarak kabul edilebilir ve genital bölgedeki doğal ortam bozularak mantar ve bakteriyel enfeksiyonlara yol açar.” dedi Cp. Dr. Esra Yalim bu yöntemin uygulanmaması gerektiğini ifade etti. Modern kısıtlama yöntemleri hakkında bilgi veren Yalım, şunları söyledi: “Doğum kontrolü için kullandığımız birçok modern yöntem var. Bariyer yöntemler arasında yer alan prezervatif ve diyafram, bireyler tarafından doğru kullanıldığında gebeliği önlemede oldukça başarılı yöntemlerdir. Doğum kontrol hapı olan oral kontraseptif ilaçlar, yani hormonlar. , aynı zamanda aylık enjeksiyonlar veya çeyrekler bile hamileliği önleyebilecek yöntemlerdir.Rahimde biriken cihazlar ve hamileliği engelleyen gizli hormonlar da uzun yıllar koruma sağlayan yöntemlerden biridir. örneğin kadınlarda tubal bağlama ve erkeklerde vazektomi yani sperm kanalı bağlama da kalıcı bir hamileliği sağlamak için kullanılmaktadır.

Yanlış doğum kontrol yöntemi hamileliğe yol açabilir #2

TAAHHÜT İLAÇLARI İÇİN UZMAN TAVSİYE

Doğum kontrol haplarının doğru kullanıldığında en başarılı önlemlerden biri olduğunu iddia eden Yalım, oral kontraseptifin günlük alındığında en başarılı korunma önlemlerinden biri olduğunu ifade etti. Adet döneminde kadınların 21 günlük hap kullanımından sonra oral kontraseptif kullanmaya başladığını ve yedi gün sürdüğünü söyleyen Dr. Dr. Esra Yalım “Düzenli adet dönemleri olan düzensiz adet dönemleri olan hastalarda kullanılan bu haplar, cinsel ilişki sonrası istenmeyen gebeliklerden korunmada çok etkilidir.” Devlet, güvenli bir şekilde kullanılabileceğini belirtti.

Öpücük. Dr. Esra Yalım reçeteli ilaç kullanımı konusunda şunları yaptı. Daha önce meme kanseri ve karaciğer hastalığı tanısı almış olduğundan şüphelenilen hamileler bu hapları kullanmamalıdır. Ayrıca bu ilaçlar hastalık şüphesi olan kadınlarda kullanılmaz. Bu nedenle musluk haplarını kullanmadan önce bir kadın doğum uzmanına veya doğum uzmanına danışmalısınız.

Yanlış doğum kontrol yöntemi hamileliğe neden olabilir #3

KİŞİSEL KONTROL HESABI

“Bize gelen kişilere uygun bir yöntem bulmak için birbirimizle konuşuyoruz, hangi yöntemin kullanılacağını belirleyip, hangi yöntemin yaygın olduğunu belirlemiyoruz.” Cp’yi sunan form. Dr. Esra Yalım, danışmanlık hizmetinin kesinlikle kullanıldığını iddia etti. Öpücük. Dr. Esra Yalım, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Danışmanlar aracılığıyla insanların kolayca kullanabileceği ve uyum sağlayabileceği bir yöntem seçmeye çalışıyoruz. Bazıları birkaç ay korumayı tercih ederken, bazıları yıllarca sürebilen koruma programlarını tercih ediyor. Bireysel jinekoloğunuza hangi yöntemi seçeceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Ayrıca kalıcı koruma isteyen erkeklerde kanal veya sperm bağlama gibi cerrahi yöntemler uygulayabiliyoruz.

Yanlış yöntem hamileliğe neden olabilir

Yanlış kısıtlama hamileliğe yol açabilir

Aile planlaması yapmak isteyen eşler genellikle zorlayıcı yöntemlere başvurulmaktadır. Halk arasında sıklıkla kullanılan doğum kontrol yöntemleri, yanlış kullanım nedeniyle çoğu zaman verimsiz gebeliklere neden olmaktadır.

Hamile kalmak istemeyen kadınlar, uygunsuz hamileliğe birçok farklı şekilde başvurmakta ve istismarlar, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Yalım, genellikle kamusal amaçlarla kullanılan takvim ve duvak gibi geleneksel yöntemlerin kullanılmasının tehlikeli olduğunu belirtti.

Yanlış doğum kontrol yöntemi hamileliğe neden olabilir #1

“KÖTÜ ZAMAN KİŞİDEN KİŞİDEN FARKLI”

Kadınlarda yumurtlama döneminin kişiden kişiye değiştiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Yalım Adet görme yöntemi, yumurta oluşum zamanını kadının adet düzenine göre hesaplayarak gebelik olasılığının yüksek olduğu aylarda cinsel ilişkiyi azaltmaktır. Bu yöntem pratik gibi görünse de adet dönemleri ve yumurtlama süreleri kişiden kişiye değiştiği için sadece hamilelik riski oluşturur. Cinsel ilişkiden sonra cinsel organları yıkamak en sık kullanılan yöntem olsa da hamilelik riskinin yüksek olmasının bir nedenidir. dedi.

“Vajinal yöntemi kullanan kadınlarda hamilelik sırasında douchis kullanılmaz olarak kabul edilebilir ve genital bölgedeki doğal ortam bozularak mantar ve bakteriyel enfeksiyonlara yol açar.” dedi Cp. Dr. Esra Yalim bu yöntemin uygulanmaması gerektiğini ifade etti. Modern kısıtlama yöntemleri hakkında bilgi veren Yalım, şunları söyledi: “Doğum kontrolü için kullandığımız birçok modern yöntem var. Bariyer yöntemler arasında yer alan prezervatif ve diyafram, bireyler tarafından doğru kullanıldığında gebeliği önlemede oldukça başarılı yöntemlerdir. Doğum kontrol hapı olan oral kontraseptif ilaçlar, yani hormonlar. , aynı zamanda ikinci adet döngüsü kullanıldığında en az riskli yöntemlerdir: Aynı zamanda hamileliği önlemek için dördüncü adetin enjeksiyonları bile yapılır.Uterusta biriken cihazlar ve hamileliği engelleyen hormonlar da hamileliği engelleyen yöntemlerden biridir. birkaç yıl koruma.Kadınlarda ve erkeklerde tubal vazektomiler yani sperm kanalı bağlama da kalıcı bir gebelik sağlamak için kullanılmaktadır.

Yanlış doğum kontrol yöntemi hamileliğe yol açabilir #2

TAAHHÜT İLAÇLARI İÇİN UZMAN TAVSİYE

Doğum kontrol haplarının doğru kullanıldığında en başarılı yöntemlerden biri olduğunu iddia eden Yalım, oral kontraseptifin günlük alındığında en başarılı korunma önlemlerinden biri olduğunu ifade etti. Adet döneminde kadınların hap kullandıktan 21 gün sonra oral kontraseptif kullanmaya başladığını ve yedi gün sürdüğünü söyleyen Dr. Dr. Esra Yalım “Düzenli adet dönemleri olan düzensiz adet dönemleri olan hastalarda kullanılan bu haplar, cinsel ilişki sonrası istenmeyen gebeliklerden korunmada çok etkilidir.” Devlet, güvenli bir şekilde kullanılabileceğini belirtti.

Öpücük. Dr. Esra Yalım, reçeteli ilaç kullanımı konusunda şunları yaptı. Daha önce meme kanseri ve karaciğer hastalığı tanısı almış olduğundan şüphelenilen hamileler bu hapları kullanmamalıdır. Bunların yanı sıra kalp hastalığı şüphesi olan kadınlarda hap kullanılmaz. Bunu yapmak için, musluk haplarını kullanmadan önce bir jinekolog veya doğum uzmanına danışmalısınız.

Yanlış doğum kontrol yöntemi hamileliği önleyebilir #3

KİŞİSEL KONTROL HESABI

“Bize gelen kişilere uygun bir yöntem bulmak için birbirimizle konuşuyoruz ve hangi yöntemin kullanılacağını belirleyip hangi yöntemin yaygın olduğunu belirlemiyoruz.” Cp ifadesinin şekli. Dr. Esra Yalim, istişare hizmetinden mutlaka yararlanılması gerektiğini belirtti. Öpücük. Dr. Esra Yalım, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Danışmanlar aracılığıyla insanların kolayca kullanabileceği ve uyum sağlayabileceği bir yöntem seçmeye çalışıyoruz. Bazıları birkaç ay korumayı tercih ederken, bazıları yıllarca sürebilen koruma programlarını tercih ediyor. Bireysel jinekoloğunuza hangi yöntemi seçeceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Ayrıca kalıcı koruma isteyen erkeklerde kanal veya sperm bağlama gibi cerrahi yöntemler uygulayabiliyoruz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK