Sonbaharda cilt bakımında nelere dikkat edilmeli?

Sonbaharda cilt bakımında nelere dikkat edilmeli?

101
0
PAYLAŞ

Sonbaharda cilt bakımına dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Yaz aylarında yoğun güneşe maruz kalmaktan yorulan cildimiz, sonbaharın gelmesiyle birlikte ani ısı ve nem değişimlerine karşı savunmasız kalabilir. Ani hava değişiklikleri nedeniyle ciltte şiddetli kuruma meydana gelir. Şiddetli kuruluk, kaşıntı, kepek ve hatta uyuz yaralara zarar verebilir.

Düzenli nemlendirici kullanımı ve düzenli aşılama bu nem koşullarını ortadan kaldırabilir, Dermatoloji Uzmanı Dr. Aykut Aldemir, sonbaharda cilt bakımı için tasarlanmış makaleleri inceliyor.

Sonbahar cildinde nelere dikkat edilmelidir?  #bir

sonbaharda görünür

Dr. Aykut Aldemir, yaz ve sonbahar aylarında maruz kalan güneşin etkilerinin belirginleştiğini belirtti. “Cilt yaşlanmasının, kırışıklıkların ve lekelerin en büyük nedeni güneştir. Yaz mevsiminde güneşe maruz kalmayı artıran bu durumlar sonbaharın başlarında gözle görülür bir sorun teşkil etmektedir. Retinoik asit içeren medikal gürültüler, peelingler ile iyi sonuçlar alınabilir. , mezoterapi, lazer ve altın radyofrey iğne uygulamaları Ani iklim değişiklikleri nedeniyle sivilce sorunları artıyor.Aileler bu sezon yine ülkemizde okul açmaya çalışmalı ve buna bağlı yapışkan yapıcıya dikkat etmeli.” dedi.

Sonbahar cildinde nelere dikkat edilmelidir?  2.

ALERJİK REAKSİYONLAR OLUŞUR

Dermatoloji Uzmanı Aldemir, sonbaharda havadaki ani değişiklik nedeniyle ciltte alerjik reaksiyonlar meydana geldiğini söyledi. “Yazdan sonbahara geçiş döneminde ani hava değişimlerine bağlı olarak artan viral ve bakteriyel enfeksiyonlar ve bu enfeksiyonlarda kullanılan ilaçlar nedeniyle kızarıklık ve alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Kaşıntı, kızarıklık ve şişlik ile seyreden bu durumlarda mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır. Kronik sedef hastalığı acil cilt hastalığına neden olurken, güneş azaldığında sonbaharda soğuğun şiddeti artar.Ayrıca bu mevsimde ortaya çıkan grip enfeksiyonları hastalıkları tetikleyebilir.Genellikle diz, dirsek, dirseklerde kızarıklık ve sedef renginde kabuklar oluşur. ve deri hastalığın tipik bir formunu oluşturur.Sedef hastalığı için dermatolog tarafından düzenli olarak takip edilmelidir.” kullanılan ifadeler.

Dr. Aykut Aldemir, “Yaz aylarında güneş ışığının etkisiyle oluşan fotoyaşlanma artışı saç dökülmesinin bir ifadesidir. Yazın elastin ve kolajen kaybı güneş hasarından kaynaklanır ve sonbaharda ani hava değişimlerine bağlı oluşan damarlanma lazer tedavisi ile giderilebilir. yaz, kuraklık, atalet, saçlarda kırılma görülür Güneş, deniz ve göl suları sonbaharda saç dökülmesinden ve saç dökülmesinden etkilenir.Bu durumda mezoterapi ve PrP uygulamaları saç dökülmesini önleyebilir ve yaralı başın kalitesini iyileştirebilir. dedi.

Sonbaharda cilt bakımına dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Sonbahar cildinde nelere dikkat edilmelidir?

Yaz mevsiminde yoğun güneşe maruz kaldığında yıpranan cildimiz, sonbaharın gelmesiyle birlikte ani ısı ve nem değişimlerine karşı savunmasız kalabilir. Ani hava değişiklikleri nedeniyle ciltte şiddetli kuruma meydana gelir. Şiddetli kuruluk, kaşıntı, kepek ve hatta uyuz yaralara zarar verebilir.

Düzenli nemlendirici kullanımı ve düzenli aşılama bu nem koşullarını ortadan kaldırabilir, Dermatoloji Uzmanı Dr. Aykut Aldemir, sonbaharda cilt bakımı için tasarlanmış makaleleri inceliyor.

Sonbahar cildinde nelere dikkat edilmelidir?  #bir

sonbaharda görünür

Dr. Aykut Aldemir, yaz ve sonbahar aylarında maruz kalan güneşin etkilerinin belirginleştiğini belirtti. “Cilt yaşlanmasının, kırışıklıkların ve lekelerin en büyük nedeni güneştir. Yaz mevsiminde güneşe maruz kalmayı artıran bu durumlar sonbaharın başlarında gözle görülür bir sorun teşkil etmektedir. Retinoik asit içeren medikal gürültüler, peelingler ile iyi sonuçlar alınabilir. , mezoterapi, lazer ve altın radyofrey iğne uygulamaları Ani iklim değişiklikleri nedeniyle akne sorunları artıyor.Bu dönemde ailelerin yine de ülkemizde okul açmaya çalışması ve buna bağlı aciliyet faktörüne dikkat etmesi gerekiyor.” dedi.

Sonbahar cildinde nelere dikkat edilmelidir?  2.

ALERJİK REAKSİYONLAR OLUŞUR

Dermatoloji Uzmanı Aldemir, sonbaharda havadaki ani değişiklik nedeniyle ciltte alerjik reaksiyonlar meydana geldiğini söyledi. “Yazdan sonbahara geçiş döneminde ani hava değişimlerine bağlı olarak artan viral ve bakteriyel enfeksiyonlar ve bu enfeksiyonlarda kullanılan ilaçlar nedeniyle kızarıklık ve alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Kaşıntı, kızarıklık ve şişlik ile seyreden bu durumlarda mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır. Kronik sedef hastalığı acil cilt hastalığına neden olurken, güneş azaldığında sonbaharda soğuğun şiddeti artar.Ayrıca bu mevsimde meydana gelen grip enfeksiyonları hastalıkları tetikleyebilir.Genellikle diz, dirsek, dirseklerde kızarıklık ve sedef renginde kabuklar oluşur. ve deri hastalığın tipik bir formunu oluşturur.Sedef hastalığı için dermatolog tarafından düzenli olarak takip edilmelidir.” kullanılan ifadeler.

Dr. Aykut Aldemir, “Yaz aylarında güneş ışığının etkisiyle oluşan fotoyaşlanma artışı, saç dökülmesinin bir ifadesidir. Yaz aylarında güneş ışığının neden olduğu elastin ve kolajen hasarı ile sonbaharda ani hava değişimlerine bağlı olarak oluşan damarlanma lazer tedavisi ile giderilebilir. yaz mevsimi, kuraklık, atalet, saçlarda kırılma görülür Güneş, deniz ve göl suları sonbaharda saç dökülmesinden ve saç dökülmesinden etkilenir.Bu durumda mezoterapi ve PrP uygulamaları saç dökülmesini önleyebilir ve yaralı başın kalitesini iyileştirebilir. dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK