Saç şekillendiricilerini hangi sıklıkta kullanabilirsiniz

Saç şekillendiricilerini hangi sıklıkta kullanabilirsiniz

157
0
PAYLAŞ

Saç şekillendiricileri ne sıklıkla kullanabilirsiniz?

Hepimiz ısıtma ürünlerinin saçlarımıza zarar verebileceğini biliyoruz, ancak bunlardan tamamen kaçınmak zor. Sıcaklık sözlüğü sadece bakım için değil, aynı zamanda saçınızın derli toplu görünmesini sağlar. Kıvırcık saçların ve hasarlı saçların gitmesini istemezsiniz.

Aynı zamanda, aşırı ısıyla şekillendirmenin saçınızı onarılamayacak kadar hasarlı bırakabileceğini bilmek önemlidir. Kuruluk ve sertlik gibi son zamanlardaki sorunlardan kırılganlık, saç dökülmesi ve yarık uçlar gibi ciddi sorunlara kadar, ağır ısı cihazlarının kullanımı saçınızı beslenme ve sağlıktan mahrum bırakabilir. Bu nedenle, parlak görünen ve sağlıklı saçlar arasındaki dik dengeyi korumak için konuşmamızın sıcaklığını dikkatli bir şekilde kullandığımızdan emin olmalıyız.

Saç şekillendiricileri ne sıklıkla kullanabilirsiniz #1

SUÇ FORMUNDAN SONRA VAKA İŞLEMLERİ KAÇ KEZ UYGULANABİLİR?

Genel bir kural olarak, mümkün olduğu kadar az ısı kullanmaya çalışmalısınız, ancak bu sorunun cevabı, belirli saç tipine ve saçınızın sağlığına bağlıdır. İşte saç tipinize göre yorumlarınız:

Düz saç Doğal olarak düz saçlara sahipseniz ısıtma cihazlarını haftada bir kereden fazla kullanmamanız önerilir. Bunun temel nedeni, bakımı kolay olduğu bilinen saç ısıtma makinelerinde çok sık kullanılması ve saçlarınızı kuru ve kıvırcık bırakabilmesidir.

Kıvırcık saç Kıvırcık veya dalgalı saçlar için süre aynı kalır. Kıvırcık veya dalgalı saçlı çoğu insan, saçlarını daha kolay yönetilebilir hale getirmek için fön makinesi veya daha düz saç kullanma eğilimindedir. Ancak bukleler üzerinde günlük olarak ısı kullanmak saçınızın yapısına ciddi şekilde zarar verebilir. Sadece sert ve kıvırcık saçlara neden olmaz, aynı zamanda kırılmaya da yol açar.

saç tedavi edilir Boyalı saçlar ve saç bakımı, güçlü kimyasallara maruz kalma nedeniyle sıklıkla saçta aşırı hasara neden olur. Bu nedenle kimyasal işlem görmüş saçların genellikle kuruluk, çatlaklar, uçlar, kırılma, donukluk ve hacim kaybına eğilimli olduğunu fark edeceksiniz. Çoğu kuaför, kimyasal boyalar veya kuaför kullanımı için ekstra özen gösterilmesini önerir. Bu nedenle, bu kategoriye giriyorsanız, ısıtma cihazlarından uzak durmak en iyisidir.

Saç şekillendiricileri ne sıklıkla kullanabilirsiniz #2

SAÇ KAÇIRDIYSANIZ…

Halihazırda aşırı saç dökülmesi yaşıyorsanız, iki haftada bir ısıtma araçlarının kullanımını azaltmak en iyisidir. Mümkün olduğunca dikkatli olun. Bunun nedeni, saç sağlığınızın zaten yavaş olması ve dikkat gerektirmesidir. Isıtıcı ürünler kullanarak metin şeklinde hızlı düzeltmeyi bulmaya çalışmak yerine, saç dökülmesinin nedenini bulmalısınız.

Evet hanımefendi buklelerinizde ısıtıcı makine kullanımını azaltmalısınız. Her şeyin fazlası zararlıdır. Saçınızı parlak tutmak için yazarken, ısıtmanın buklelerinizi daha sık dondurabileceğini unutmayın!

Saç şekillendiricileri ne sıklıkla kullanabilirsiniz?

Saç şekillendiricileri ne sıklıkla kullanabilirsiniz?

Hepimiz ısıtma ürünlerinin saçlarımıza zarar verebileceğini biliyoruz, ancak bunlardan tamamen kaçınmak zor. Sıcaklık sözlüğü sadece bakım için değil, aynı zamanda saçınızın derli toplu görünmesini sağlar. Kıvırcık saçların ve hasarlı saçların gitmesini istemezsiniz.

Aynı zamanda, aşırı ısıyla şekillendirmenin saçınızı onarılamayacak kadar hasarlı bırakabileceğini bilmek önemlidir. Kuruluk ve sertlik gibi son zamanlardaki sorunlardan kırılganlık, saç dökülmesi ve yarık uçlar gibi ciddi sorunlara kadar, ağır ısı cihazlarının kullanımı saçınızı beslenme ve sağlıktan mahrum bırakabilir. Bu nedenle parlak görünmekle saçlarımızı sağlıklı tutmak arasındaki dengeyi korumak için tarzımızın sıcaklığını dikkatli bir şekilde kullandığımızdan emin olmamız gerekiyor.

Saç şekillendiricileri ne sıklıkla kullanabilirsiniz #1

SAÇ TİPİ SONRASI VAKA TEDAVİSİ NE SIKLIKLA UYGULANABİLİR?

Genel bir kural olarak, mümkün olduğunca az ısı kullanmaya çalışmalısınız, ancak bu sorunun daha doğru cevabı saç tipine ve saçınızın sağlığına bağlıdır. İşte saç tipinize göre yorumlarınız:

Düz saç Doğal olarak düz saçlara sahipseniz ısıtma cihazlarını haftada bir kereden fazla kullanmamanız önerilir. Bunun temel nedeni, bakımı kolay olduğu bilinen saçlarınızda ısıtma makinelerinin çok sık kullanılması ve saçlarınızı kuru ve kıvırcık bırakabilmesidir.

Kıvırcık saç Kıvırcık veya dalgalı saçlar için süre aynı kalır. Kıvırcık veya dalgalı saçları olan çoğu insan, saçlarını daha kolay yönetilebilir hale getirmek için fön makinesi veya daha düz saç kullanma eğilimindedir. Ancak bukleler üzerinde günlük olarak ısı kullanmak saçınızın yapısına ciddi şekilde zarar verebilir. Sadece sert ve kıvırcık saçlara neden olmakla kalmaz, aynı zamanda kırılmaya da yol açar.

Saç işlenir; Boyalı saçlar ve bakım, güçlü kimyasallara maruz kalma nedeniyle sıklıkla saçta aşırı hasara neden olur. Bu nedenle kimyasal işlem görmüş saçların genellikle kuruluk, çatlaklar, uçlar, kırılma, donukluk ve hacim kaybına eğilimli olduğunu fark edeceksiniz. Çoğu kuaför, boyalı veya kimyasal işlem görmüş saçlara ekstra özen gösterilmesini önerir. Bu nedenle, bu kategoriye giriyorsanız, ısıtma cihazlarından uzak durmak en iyisidir.

Saç şekillendiricileri ne sıklıkla kullanabilirsiniz #2

SAÇ KAÇIRDIYSANIZ…

Halihazırda aşırı saç dökülmesi yaşıyorsanız, iki haftada bir ısıtma araçlarının kullanımını azaltmak en iyisidir. Mümkün olduğunca dikkatli olun. Bunun nedeni, saçınızın zaten çalışıyor ve bakıma ihtiyacı olmasıdır. Isıtıcı ürünler kullanmanın güzelliğinde hızlı düzeltmeyi bulmaya çalışmak yerine, saç dökülmenizin nedenini bulabilirsiniz.

Bu yüzden hanımlar buklelerinizde ısıtma cihazlarının kullanımını azaltmalısınız. Her şeyin fazlası zararlıdır. Saçınızı parlak tutmak için yazarken, ısıtmanın buklelerinizi daha sık dondurabileceğini unutmayın!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK