Mental yorgunluğun en sık görülen 5 işareti

Mental yorgunluğun en sık görülen 5 işareti

122
0
PAYLAŞ

Zihinsel yorgunluğun en yaygın 5 belirtisi

İş ve yaşamın sınırlamalarından, iş yapmaktan küçük düşürmelere, çocukların eğitim rolünü üstlenmeye başlamasına ve pandemi ile uğraşmanın koşuşturmacasına kadar geçen yıl erkekler tarafından birçok yönden sertleştirildi. Bir mola, daha üretken olmak için tam olarak ihtiyacınız olanı size sağlayacaktır.

Bazen çok çalışmak tükenmişliğe neden olabilir. Cep telefonunuz da çok kullandığınızda bir mola verecek ve şarj olacak ve avucunuzdan daha sorumlusunuz. İşte zihninizi bir anlığına dinlendirecek ve hayatınızda yarattığınız farkla sizi ödüllendirecek 5 işaret.

Zihinsel yorgunluğun en yaygın 5 belirtisi #1

1. ZORLUK ODAKLANMA

Bazen duygularınız üstesinden gelebilir ve bir şeylere gerçekten odaklanmanızı zorlaştırabilir. Çoğu zaman dikkatinizin kolayca işten ayrıldığını göreceksiniz. Yemek yapmaya veya kitap okumaya bir dakikanızı ayıramıyorsanız, ciddi sorunlarınız var demektir. Bu durumda, zihninizi önceki hediyeden uzaklaştırmak için kendinize biraz zaman vermek istersiniz.

2. HER ŞEYİ ŞİKAYET EDİN

Negatif bir yükün başka bir şeyle yüklenebileceği oldukça yaygın ve açıktır. Etrafınızdaki her şey size bir yük ya da baş ağrısı gibi geliyor. Bir zamanlar sevdiğiniz şeyleri biraz can sıkıcı bulabilir ve kendinizi her şeyi yanlış yaptığınızı düşündüğünüz yerlerde bulabilirsiniz. Daha önce sahip olmadığınız küçük şeylerden şikayet etmekten hoşlanıyorsanız, bu, içinizin rahat etmesi için biraz zaman ayırmanız gerektiğinin bir işareti olabilir.

3. HİSSETME TAKVİMİ

Nasıl hissettiğinizi anlamak iyi olsa da, gerginlik sizi sürekli üzen ve üzen bir duygu haline gelir. Sadece zihninizden geçen sonsuz düşünce ve kaygı ile huzur hissettiğiniz anlaşılabilir. Genellikle kendinizi yorgun, depresif, yorgun veya “Hiçbir şey istemiyorum” modunda bulacaksınız.

4. Sosyal hayat yok

Çocuklarınız, en iyi arkadaşlarınız olduğu önemli bir olayı kaçırıyorsa ve ailenizin nerede olduğunuz hakkında hiçbir fikri yoksa, bir ara vermek çok önemlidir. Bunun nedeni, kendinizi egzersize o kadar kaptırmış olmanızdır ki, düşünmeye, hatta başka şeyler düşünmeye zamanınız bile olmaz. Bir arkadaşınızla buluşma planlarınız olduğunu unutmanız mümkün. Hizmetlerinizden başka bir şeyin sizin ve sevdikleriniz için ne kadar önemli olduğunu anlamalısınız.

5. YAPILACAKLAR LİSTESİNE DİKKAT EDİN

Gününüz bir günlük görevler listesiyle başlar, ancak her zaman bir adım geridesiniz, biraz geç kaldınız ve tamamen streslisiniz. Gözlerinizi bir albümden diğerine çevirmek zorlaşıyor. Burada, bir eser listesi mutlaka bir kağıt parçası değildir, ancak işi düşündüğünüz şekilde bitirmek için kafanızda da bulundurabilirsiniz. Zaman ayırmanın ve listeniz üzerinde çalışmaya ara vermenin zamanı geldi.

Zihinsel yorgunluğun 5 tekrarlayan belirtisi #2

GERÇEK ÇİPİK NASIL VERİLİR?

Önce kendinize birkaç gün ayırın, sizi ilgilendiren şeylerde huzur bulacaksınız. Gün içerisinde farklı aktivitelerle meşgul olmak yerine kendinizi daha iyi hisseder, yavaşlar ve her şeyi bireysel olarak yaparsınız. İkinci olarak, bir süre ebeveynler, eşler, çocuklar veya bir arkadaşla birlikte oturmak gibi önemli faaliyetlerde bulunun. Keyifli içerikler izleyin ve okuyun, kendiniz pişirin, yeterince iyi uyuyun veya mümkünse tatile çıkın. Balkonda kahvenizi yudumlamak ve manzaranın tadını çıkarmak kadar basit olsa bile sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın. Ama bunu tek tek yapmayı ve zaman ayırmayı unutmayın. Son olarak, bu aradan sonra rutininize geri dönerken değiştirin. Yükünüzü kaldırın ve her gün danslarınızı yapın ve hatta her gün kendinize biraz zaman ayırın.

Zihinsel yorgunluğun en yaygın 5 belirtisi

Zihinsel yorgunluğun en yaygın 5 belirtisi

İş ve hayatın sınırlamalarından, iş yapmaktan küçük düşürmelere kadar, çocukların eğitiminin başlaması ve son bir yılda pandemi ile uğraşmanın koşuşturması erkekler tarafından birçok yönden sertleştirildi. Bir mola size tam olarak daha üretken olmak için ihtiyacınız olanı getirecektir.

Bazen çok çalışmak tükenmişliğe neden olabilir. Cep telefonunuz da çok kullandığınızda bir mola verecek ve şarj olacak ve avucunuzdan daha sorumlusunuz. İşte o anda zihninizi dinlendirmeniz ve hayatınızda yarattığınız farkla size geri ödeme yapmanız konusunda sizi uyaran 5 işaret.

Zihinsel yorgunluğun en yaygın 5 belirtisi #1

1. ZORLUK ODAKLANMA

Bazen duygularınız üstesinden gelebilir ve bir şeylere gerçekten odaklanmanızı zorlaştırabilir. Genellikle işten kolayca ayrıldığını göreceksiniz. Bir dakikanızı yemek pişirmeye veya kitap okumaya ayıramıyorsanız, ciddi sorunlarınız var demektir. Bu durumda, zihninizi önceki hediyeden uzaklaştırmak için kendinize biraz zaman vermek istersiniz.

2. HER ŞEYİ ŞİKAYET EDİN

Negatif bir yükün başka bir şeyle yüklenebileceği oldukça yaygın ve açıktır. Etrafınızdaki her şey size bir yük veya baş ağrısı gibi geliyor. Bir zamanlar sevdiğiniz şeyleri biraz can sıkıcı bulabilir ve kendinizi her şeyi yanlış yaptığınızı düşündüğünüz yerlerde bulabilirsiniz. Daha önce sahip olmadığınız küçük şeylerden şikayet etmekten hoşlanıyorsanız, bu, huzur için biraz zaman ayırmanız gerektiğinin bir işareti olabilir.

3. HİSSETME TAKVİMİ

Nasıl hissettiğinizi anlamak iyi olsa da, sizi sürekli üzen ve üzen bir duygu olduğunda gerginlik oluşur. Onlarla birlikte zihninizden geçen sonsuz düşünce ve kaygılardan, huzur içinde yalnız hissettiğiniz anlaşılabilir. Genellikle kendinizi yorgun, depresif, yorgun veya “Hiçbir şey istemiyorum” modunda bulacaksınız.

4. Sosyal hayat yok

Çocuklarınız, en iyi arkadaşlarınız olduğu önemli bir olayı kaçırıyorsa ve ailenizin nerede olduğunuz hakkında hiçbir fikri yoksa, bir ara vermek çok önemlidir. Bunun nedeni, kendinizi egzersize o kadar kaptırmış olmanızdır ki, düşünmeye, hatta başka şeyler düşünmeye zamanınız bile olmaz. Bir arkadaşınızla buluşma planlarınız olduğunu unutmanız mümkün. Sevdiklerinizle sorumluluklarınız dışında bir şey hakkında etkileşim kurmanın ne kadar harika olduğunu görmelisiniz.

5. YAPILACAKLAR LİSTESİNE DİKKAT EDİN

Gününüz bir günlük görevler listesiyle başlar, ancak her zaman bir adım geridesiniz, biraz geç kaldınız ve tamamen streslisiniz. Gözlerinizi bir albümden diğerine çevirmek zorlaşıyor. Burada, işlerin listesi mutlaka bir kağıt parçası değildir, ancak işi ne olursa olsun, düşündüğünüz herhangi bir şekilde bitirmek için kafanızda da tutabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmanın ve listeniz üzerinde çalışmaya ara vermenin zamanı geldi.

Zihinsel yorgunluğun 5 tekrarlayan belirtisi #2

GERÇEK ÇİPİK NASIL VERİLİR?

Önce kendinize birkaç gün ayırın, sizi ilgilendiren şeylerde huzur bulacaksınız. Gün içerisinde farklı aktivitelerle meşgul olmak yerine kendinizi daha iyi hisseder, yavaşlar ve her şeyi bireysel olarak yaparsınız. İkinci olarak, bir süre ebeveynler, eşler, çocuklar veya bir arkadaşla birlikte oturmak gibi önemli faaliyetlerde bulunun. Keyifli içerikler izleyin ve okuyun, kendiniz pişirin, yeterince iyi uyuyun veya mümkünse tatile çıkın. Balkonda kahvenizi yudumlamak ve manzaranın tadını çıkarmak kadar basit olsa bile sizi mutlu eden her şeyi yapın. Ama bunu tek tek yapmayı ve zaman ayırmayı unutmayın. Son olarak, bu aradan sonra rutininize geri dönecek olmanız aptalca. Yükünüzü kaldırın ve her gün danslarınızı yapın ve hatta her gün kendinize biraz zaman ayırın.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK