Ebeveyndeki pandemi kaygısı çocukları olumsuz etkiliyor

Ebeveyndeki pandemi kaygısı çocukları olumsuz etkiliyor

94
0
PAYLAŞ

Pandami kaygısı ebeveynlerin çocuklarını olumsuz etkiliyor

Koroner salgınla birlikte online olarak devam eden eğitim süreci 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze gerçekleştirilecek. Çünkü vaka sayısı azalmadı, salgın da azaltılamazdı, yine de anne ve babalarıyla ilgilenmeye başladı.

Online eğitim ile okuma kaygısı taşıyan öğrencilerin yanı sıra okulla ilk karşılaşan öğrenciler de uyum sürecinde zorlanabilmektedir. Sn. Güler aileleri uyardı.

Ebeveynlerdeki pandamik kaygı çocukları olumsuz etkiliyor #1

Bir tavır al, kendine güven

Güler, çocuklara ağlayabilmeleri ve aileden ayrılmamaları için harekete geçmelerini hatırlatan Güler, şunları kaydetti: “Bazı aileler çocuklarını kaygılarıyla o kadar zehirliyorlar ki, ayrı olmadıkları için çocuğun bunu yapamayacağına inanıyorlar. Sonuç olarak, bir çocukla çok sıkı bir şekilde birleşirler ve çocuğun bağımsız olmasına izin vermezler. Bu gibi durumlarda konuyu tanımlamakta fayda var. kullanılan ifadeler.

Güler, açıklamanın çocuklara şartlı olarak verilmesi gerektiğini belirtti. “Çocuğu okulun durumu hakkında bilgilendirebiliriz, çocuk okulu ziyaret ederek durumu öğrenebilir, çocuğun nasıl hareket edebileceğini öğrenebilir, çocuğu önemseyen çocuğun duygularını bilmelidir; düşünce ve davranış. Çocuğu iyi tanırsak olayda nasıl davrandığını daha iyi anlayabiliriz. Bu işimizi kolaylaştıracaktır. Ebeveynlerin böyle bir durumda yapması gereken şeylerden biri de çocuklarının kaygı ve kaygılarına karşı kendinden emin ve kendinden emin hissetmektir. Çocuk yeni bir ortama girerken dikkatli olmalıdır. onun sevgisini her şekilde kabul edeceğiz. Çocuğu olan durumlarda kızmamalı, ağlamamalı, yetersiz hissetmemeliyiz. dedi.

Ebeveynlerdeki pandamik kaygı çocukları olumsuz etkiliyor #2

DİKKAT KAYGI AYIRMA

Güler, durum ağlayabilesiniz ya da 2. sınıfa ve sonrasını atlayamayınca dikkatli olunması gerektiğini söyledi. “Bu çocuk yine kaygılanırsa, bela kalkarsa durumun biraz daha ciddi olması gerekir. Ayrılığın kaygı veya duygusal bir sorunu olabilir. Zorluklar: İnsanlar bir durumdan diğerine geçerken, özellikle bebekler daha zor zorluklar yaşarlar. Adam kesinlikle uyacaktır.’ dedi.

Güler, bir reaksiyonun ciddiyetinin ve sıklığının farkına varılmasının önemli olduğunu söyledi. “Çocuğun annesinden şiddetli bir üzüntü veya öfke tepkisi göstermesi makbuldür. Bu öfke ve üzüntü çok uzun sürerse, haftalarca sürerse ve okula direnirse sorun vardır. İhtiyacım var.” Bazı çocuklar emekli oluyor. Bazı aileler kendilerine savaşmak istiyorum diyorlar, bu da çocuklarını daha çok kızdırıyor ve daha karşılıklı hale getiriyor. dedi.

Bulaşıcı endişeye değinen Güler, sözlerini şu sözlerle tamamladı: “Kişi durumun rengini alıyor. Ebeveynler yeni durumlar hakkında endişeleniyorsa ve konuşmaları olumsuz ise, çocukların da benzer bir durumu tespit etmesi mümkündür. Kaygı konuşmaları çocukları zehirleyebilir. Çocuklar ebeveynlerine rol model olur ve duygularını belirler. Sonuç olarak kaygı bulaşıcıdır. Sözlere dikkat etmek gerekir. Aynı şekilde küçük çocuklar bağlamında da gelişim, yaş ve cinsiyet düzeyine uygun olmayan konuşmalara dikkat etmek gerekir.”

Pandami kaygısı ebeveynlerin çocuklarını olumsuz etkiliyor

Pandamik kaygı ebeveynlerin çocuklarını olumsuz etkiliyor

Koroner salgınla birlikte online olarak devam eden eğitim süreci 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze gerçekleştirilecek. Ama vaka sayısı azalmadı, veba iktidara indirgenemedi, yine de ana babasına bakmaya başladı.

Online eğitim ile okuma kaygısı taşıyan öğrencilerin yanı sıra okulla ilk karşılaşan öğrenciler de uyum sürecinde zorlanabilmektedir. Sn. Güler aileleri uyardı.

Ebeveynlerdeki pandamik kaygı çocukları olumsuz etkiliyor #1

Bir tavır al, kendine güven

Güler, çocuklara ağlamaları ve aileden ayrılmamaları için harekete geçmelerini hatırlattı. “Bazı aileler çocuklarını kaygılarıyla o kadar zehirliyorlar ki, ayrı olmadıkları için çocuğun bunu yapamayacağına inanıyorlar. Sonuç olarak, bir çocukla çok sıkı bir şekilde birleşirler ve çocuğun bağımsız olmasına izin vermezler. Bu gibi durumlarda konuyu tanımlamakta fayda var. kullanılan ifadeler.

Güler, durumun açıklamasının çocuklara verilmesi gerektiğini belirtti. “Çocuğa okulun durumu hakkında bilgi verebiliriz, çocuk okulu ziyaret ederek durumu öğrenebilir, çocuğun nasıl hareket edebileceğini öğrenebilir, çocuğu umursayan çocuğun sevgisini bilmelidir. düşünce ve davranış. Çocuğu iyi tanırsak olay karşısında nasıl davrandığını daha iyi anlayabiliriz. Bu işimizi kolaylaştıracaktır. Ebeveynlerin böyle bir durumda yapması gereken şeylerden biridir, çocuğun kaygı ve kaygısını gidermek makul ve kendinden emindir. Çocuk yeni bir ortama girerken dikkatli olmalıdır. onun sevgisini her şekilde kabul edeceğiz. Çocuğu olan durumlarda kızmamalı, ağlamamalı, yetersiz hissetmemeliyiz. dedi.

Ebeveynlerdeki pandamik kaygı çocukları olumsuz etkiliyor #2

DİKKAT KAYGI AYIRMA

Güler, durum ağlamak ya da 2. sınıfa atlamamak gibi durumlarda dikkatli olunması gerektiğini söyledi. “Bu çocuk yine kaygılanırsa, bela kalkarsa durumun biraz daha ciddi olması gerekir. Ayrılığın kaygı veya duygusal sorunları olabilir. Zorluklar: İnsanlar, özellikle küçük çocuklar, bir durumdan diğerine geçerken daha büyük zorluklar yaşarlar. Adam kesinlikle uyacaktır.’ dedi.

Güler, bir reaksiyonun ciddiyetinin ve sıklığının farkına varılmasının önemli olduğunu söyledi. “Bir çocuk annesinden ayrıldığında üzüntü veya öfke tepkisi veriyorsa kabul edilebilir. Bu öfke ve üzüntü çok fazla devam ederse, birkaç hafta sürerse ve okula dirençliyse bu bir sorudur. ‘Ben’ deyin. İhtiyacım olduğu kadar sık ​​buradayım.” Bazı çocuklar yerde yatıyor. Bazı aileler kavga etmek istiyor, bu da çocuklarını daha çok kızdırıyor ve daha karşılıklı oluyor. dedi.

Bulaşıcı meşguliyete değinen Güler, sözlerini şu sözlerle tamamladı: “Kişi durumun rengini kendi içinde alır. Ebeveynler yeni durumlar ve onların olumsuz konuşmaları hakkında endişelenirse, çocuklar da engelleriyle benzer bir kimlik geliştirebilir. Kaygı konuşmaları çocukları zehirleyebilir. Anne babaların kendilerine göre rol modelleri vardır ve çocuklar kendilerini tanımlarlar. Sonuç olarak kaygı bulaşıcıdır. Sözlere dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde küçük çocuklar bağlamında da gelişim, yaş ve cinsiyet düzeyine uygun olmayan konuşmalara dikkat etmek gerekir.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK