Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları

99
0
PAYLAŞ

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları

Koronavirüs hastalığı nedeniyle bir süredir uzun süreli eğitime alışmış çocuklarda bazı psikolojik belirtilere dikkat çekmek mümkün. Acil bir pandemi tarafından bile tetiklenebilen bu değişiklikler, çoğu zaman okula gitmeme arzusunu ortaya çıkardı.

Okul reddi okul çocuklarının başarısını olumsuz etkiler. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Emre Rer, çocukların okulu reddetmesi konusunda bazı endişelerin ortaya çıkacağı konusunda uyardı.

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları #1

BU İŞARETLERİ SAKLAMAYIN

Uzun süredir okula gitmeyen veya okulu yeni bırakan çocukların okula gitmemek için küçük bahaneler üretebileceğini söylemek. onların cinsi “Okul reddi kliniğimizde en sık kullandığımız terim ama bakarsanız gerçekten çocukların okula gitmek istemediği bir durum. Okullar Mart 2020’den beri tatil. Okul fobisini yenmiş çocuklardı.Bu çocukların evde kilitli kalması, Okulu reddetme korkusu, 7-12 yaş arası bir çocuğun okula gitmek istememesi ve bazı psikolojik ve psikiyatrik belirtilerin olduğu bir tanı kümesidir. birlikte ortaya çıkar Anne babaya karşı ani davranış değişiklikleri Geceleri hiçbir zaman uyuyamazlar Ama bazı kaygı belirtileri ortaya çıkar Ciddi sorunlar ortaya çıkar Çocuğun ruh sağlığı etkilenir ve çocuk örgün eğitime geçer Okul reddi bütüncül bir yaklaşımdır . Yol e geciktirilmeden tedavi edilebilecek bir durumdur .’ dedi.

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları #2

ANKSİYETE OKUL İLAÇLARINI TETİKLER

Okul reddi mesajı, öğretmenler, aileler ve özel profesyonellerin işbirliği ile kolayca çözülebilir. onların cinsi “Anne-babasından ayrılmakta güçlük çeken veya anne-babasından ayrı kaldıklarında ya da anne-babalarından zarar gördüklerinde okula gitmeyeceklerini düşünen çocuklar. Okula gitmek istiyorum, okula zorla giden çocuklar da okula gitmeyi reddetmek olarak değerlendirilmelidir.” Baba diyen çocuklar da bu tanıya katılıyor. Bir ailenin durumunu uygularlarsa, çocukları için klinik bakımda ve birlikte çalışıyorlarsa konuşuyoruz. Biz ve öğretmenlerimiz bu durumu çok rahat halledebiliriz. dedi.

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları

Koronavirüs hastalığı nedeniyle bir süredir uzun süreli eğitime alışmış çocuklarda bazı psikolojik belirtilerin fark edilmesi olasıdır. Acil bir pandemi tarafından bile tetiklenebilen bu değişiklikler, genellikle okula gitmeme arzusunu ortaya çıkardı.

Okul reddi okul çocuklarının başarısını olumsuz etkiler. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Emre Rer, çocuklarda herhangi bir kaygı belirtisinin okulda reddedileceği konusunda uyardı.

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları #1

BU İŞARETLERİ SAKLAMAYIN

Uzun süredir okula gitmeyen veya okulu yeni bırakan çocukların okula gitmemek için küçük bahaneler üretebileceğini söylemek. onların cinsi “Okul reddi kliniğimizde en sık kullandığımız tabir ama baktığınızda gerçekten çocukların okula gitmek istemediği bir durum. Okullar Mart 2020’den beri tatil. Okul fobisini yenmiş çocuklardı.Bu çocukların evde kilitli kalması, Okulu reddetme korkusu, 7-12 yaşları arasındaki bir çocuğun okula gitmek istememesi ve bazı psikolojik ve psikiyatrik belirtilerin olduğu bir tanı kümesidir. aynı anda ortaya çıkıyor anne babaya karşı davranışlarında ani değişiklikler bazen geceleri uyuyamıyorlar ama bazı kaygı belirtileri ortaya çıkıyor ciddi sorunlarla karşılaşıyoruz çocuğun ruh sağlığı etkileniyor ve çocuk örgün eğitime düşüyor okul ret bütüncül bir yaklaşımdır, e yolu gecikmeden tedavi edilmesi gereken bir durumdur.’ dedi.

Çocuklarda okul fobisini yenmenin yolları #2

ANKSİYETE TRIGKS OKUL YERLEŞİMİ

Okul reddi mesajı, öğretmenler, aileler ve özel profesyonellerin işbirliği ile kolayca çözülebilir. ürer “Anne-babasından ayrılmakta güçlük çeken veya anne-babasından ayrılırsa ya da yaralanırsa okula gitmeyeceğini düşünen çocuklar. Gitmek istemeyen çocuklar dışında okula gitmeyi reddetmesi düşünülmemelidir. Okula zorla giden çocuklar da okula gitmeyi reddetmek olarak değerlendirilmelidir.” Baba diyen çocuklar da bu tanıya katılıyor. Ailevi bir durum yaşıyorsak klinikte çocuklarıyla konuşuyoruz ve öğretmenlerimizle işbirliği yaparsak bu durumu çok rahat tedavi edebiliyoruz.” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK