Bebeklerde kakada kan ve mukus alerji belirtisi olabilir

Bebeklerde kakada kan ve mukus alerji belirtisi olabilir

258
0
PAYLAŞ

Bebeklerde kakadaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir

Yaşa bakılmaksızın, doktorlar için bile dışkıda kan ve mukus varlığı her zaman sıkıntılı bir durum olarak kabul edilir. Özellikle küçük çocuklarda ebeveynler arasında paniğe neden olabilecek olumsuz bir durum söz konusudur.

Tıpta bağırsaklarda kan varlığını ifade eden proktokolit/proktit, Uzm. Dr. Zafer Berber, bağırsaklardaki kanın ince bağırsak ve onun bölümlerinin bir deliği olduğunu söyledi. Berber, bazen kan, bazen mukus, bazen de kanlı mukusun aynı anda bu değişime huzursuzluk, sık sık halsizlik, gaz ve karında şişlik ile eşlik edebileceği konusunda uyardı.

Bebek kakasındaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir #1

GÖRÜNTÜLEME FİYATI yüzde 5

tecrübe. Dr. Zafer Berber, kalın bağırsağa alerjisi olan bir besinden sonra oluşan bağışıklık tepkisine bağlı olarak bağırsakta kan görünümünün oluşabileceğini ve besin alerjisi olan bir bebeğin anne sütüne geçmesinden sonra rolünün olabileceğini ifade etti.

Besin alerjilerinin ortalama yüzde 5 civarında olduğunun altını çizen Uzm. Dr. Zafer Berber bu yiyecekleri düzenli olarak şu şekilde sıralamaktadır: « 1. grup: Kırmızı et oranı düşük süt ve ürünleri, yumurta ve tavuk eti, atıştırmalıklar, deniz ürünleri (balık ve kabuklu deniz ürünleri), tropikal meyveler (ananas, muz, avokado, kivi, narenciye) 2. Grup: Mısır, pirinç; susam, soya, patates.

Gastrointestinal olgunlaşma sürecindeki gecikme ile ilişkili olduğundan, bu mekanizmanın nedeni tam olarak açık değildir. Dr. Victoria Berber; “Bu alerjik iltihabı 2 şekilde test edebiliriz. Bunlar deri alerjisi deri testisleri ve kan testislerine özgü IgE’dir. Proktokolit ile IgE arasındaki ilişki %20-30 arasındadır. Ayrıca bunlar %70-80 arasındadır. IgE dışı nedenler. Ama bu, sistemi değerlendirebiliriz. Bugün test yok.” onlara söyledi.

Bebek kakasındaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir #2

İŞARETLER 2 AYDA BAŞLADI

Besin alerjilerinin etkinliği ortalama 2 ayda Uzm belirtileri göstermeye başlar. Dr. Zafer Berber dedi “Dışkıda bazen kan bazen sümük bazen de kanlı sümük çıkıyor, bu da gaz, huzursuzluk, ağrılı gaz (kolik), ayakların mideye çekilmesiyle ağlama, gevşek dışkı ile sonuçlanıyor. Bu durumlarda kilo alımı normaldir. Besin alerjilerinde, İlgide kızarıklık, emmeyi reddetme, gürültülü kaka ve deri döküntüsü de görülür.

Proktokolit tedavisi (dışkıda kanama) Uzm. Dr. Victoria Berber; “Bebek sadece anne sütü alıyorsa, emzirme yetersizse ve bebeğin kilo alması olağan dışı değilse annenin beslenmesi yeterli değildir. Besin alerjisi davranışı alınabilir. Ancak klinik düzelme olmazsa ya yasa dışı besinler vardır. veya başka bir alerji. Ama açıklanmadı. Bebeğin yeni yiyeceklere karşı alerji geliştirme olasılığı da var.” dedi.

Buna ek olarak annenin diyetinde süt ve meyve tespit edilirse anneye diyette yardımcı olması için 1-2 gram kalsiyum sağlanmalıdır. Dr. Victoria Berber; “Diyet en az on altı ay boyunca her yıl yapılmalı ve ara denemeler yapılmamalı. Daha sonra değerlendirilmeli. Diyetin amacı çocuğu korumak ve besin alerjisini unutturmaktır. Başka hiçbir besin alerjisi türü yok. “ dedi.

Bebek kakasındaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir #3

ANNE SÜTÜ İMKANSIZ İSE, BU YİYECEK ÇIKAR

Herhangi bir nedenle anne sütü kesilirse veya süt miktarı azalmışsa ve bebeğin kilo alması yetersizse, alerjinin şiddetine göre özel bir anti-alerji formülü ile bebek teşvik edilmelidir. Dr. Zafer Berber, şöyle devam etti: “Anne sütü kesilirse anne yemeği bırakmalıdır. Bebek mama aldığında kalsiyuma gerek yoktur. Diyete eklenmeye başlandıysa bebek diyete eklenmelidir. Sorulması gerekir. emzirme çocuk için iyi değilse, annenin saptırılmasından ve rutinlerinden kaçınılmalıdır, çünkü sütün kesilmesi ve alerjiyi önleyici özel bir formüle, süt ve gıda alerjisini tedavi eden bir alerji formülüne başlanması gerekir.

Proktokolitin genel olarak iyi durumda olduğunu ve hemen hemen tüm vakaların 1,5 -2 yaşında düzeldiğinin altını çizen Uzm. Dr. Zafer Berber, hastalığın gelişimsel bozukluklara ve kansızlığa neden olmadığını vurgulayarak, genel olarak süt alerjilerinin yüzde 50’sinin birinci dönemde, yüzde 75’inin ikinci dönemde, yüzde 90’ının üçüncü yaşta, yüzde 95’inin de üçüncü yaşta düzeldiğini söyledi. 5. yaş.

Bebeklerde kakadaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir

Bebeklerde kakadaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir

Yaşa bakılmaksızın, doktorlar için bile dışkıda kan ve mukus varlığı her zaman sıkıntılı bir durum olarak kabul edilir. Bu özellikle küçük çocuklarda geçerlidir, ebeveynler arasında paniğe neden olabilecek olumsuz bir durum.

Tıpta bağırsaklarda kan varlığını ifade eden proktokolit/proktit, Uzm. Dr. Zafer Berber, bağırsaklardaki kanın ince bağırsak ve onun bölümlerinin bir deliği olduğunu söyledi. Berber, bazen kanın bazen mukus bazen de kanın mukus olduğu uyarısında bulundu.

Bebek kakasındaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir #1

GÖRÜNTÜLEME FİYATI yüzde 5

tecrübe. Dr. Zafer Berber, kalın bağırsağa alerjisi olan bir besinden sonra oluşan bağışıklık tepkisine bağlı olarak bağırsakta kan görünümünün oluşabileceğini ve besin alerjisi olan bir bebeğin anne sütüne geçmesinden sonra rolünün olabileceğini ifade etti.

Besin alerjilerinin ortalama yüzde 5 civarında olduğunun altını çizen Uzm. Dr. Zafer Berber bu yiyecekleri düzenli olarak şu şekilde gözden geçirir: « 1. grup: Kırmızı et oranı düşük süt ve ürünleri, yumurta ve tavuk eti, atıştırmalıklar, deniz ürünleri (balık ve kabuklu deniz ürünleri), tropikal meyveler (ananas, muz, avokado, kivi, narenciye) 2. Grup: Mısır, pirinç; susam, soya, patates.

Gastrointestinal olgunlaşma sürecindeki gecikme ile ilişkili olduğundan, bu mekanizmanın nedeni tam olarak açık değildir. Dr. Victoria Berber; “Bu alerji inflamatuar reaksiyonunu 2 şekilde test edebiliriz. Bunlar deri alerjisi deri testi ve kan testis spesifik IgE’dir. Proktokolit ile IgE arasındaki ilişki %20-30 arasındadır. Bunların yanında %70-80 IgE dışı etkiler vardır. Bugün sınav yok.” onlara söyledi.

Bebek kakasındaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir #2

İŞARETLER 2 AYDA BAŞLADI

Besin alerjilerinin etkinliği ortalama 2 ayda Uzm belirtileri göstermeye başlar. Dr. Zafer Berber dedi “Dışkıda bazen kan, bazen mukus, bazen kanlı mukus çıkıyor, bu da gaz, huzursuzluk, ağrılı gaz (kolik), ayaklarda ağlama, mideye çekilme, gevşek dışkı ile sonuçlanıyor. Bu durumlarda kilo alımı normaldir. Besin alerjilerinde , ilgi kızarıklık, emme reddi, gürültülü kaka ve deri döküntüsü de ortaya çıkar.

Proktokolit tedavisi (dışkıda kanama) Uzm. Dr. Victoria Berber; “Bebek sadece anne sütü alıyorsa, anne sütü yeterliyse ve bebeğin kilo alması normal ise annenin beslenmesi yeterli değildir. Okuma sırasında tespit edilen gıda alerjisi davranışı tüketilen gıdalara alerjisi olmasın diye yasaktır. Ancak. klinik bir gelişme yok, yasa dışı gıda alımı yok veya alerji var. Ancak tespit edilmedi. Bebeğin yeni gıdalara alerjisi olma ihtimali de var.” dedi.

Buna ek olarak annenin diyetinde süt ve meyve tespit edilirse anneye diyette yardımcı olması için 1-2 gram kalsiyum sağlanmalıdır. Dr. Victoria Berber; “Diesta her yıl en az on altı ay boyunca yapılmalı ve ara testler yapılmamalı. Daha sonra değerlendirilmeli. Diyetin amacı çocuğu korumak ve besin alerjisini unutturmaktır. Başka bir tedavi yöntemi yoktur. gıda alerjisi için.” dedi.

Bebek kakasındaki kan ve mukus alerji belirtisi olabilir #3

ANNE SÜTÜ İMKANSIZ İSE, BU YİYECEK ÇIKAR

Herhangi bir nedenle anne sütü kesilirse veya sütü azalmışsa ve bebeğin ağırlığı yetersizse, bebeğe alerjinin şiddetine göre özel bir anti-alerji formülü ile beslenmesi gerekir. Dr. Zafer Berber, şöyle devam etti: “Anne sütü kesilirse anne yemeği bırakmalı. Bebek mama aldığında kalsiyuma gerek yok. Diyete eklenmeye başlandıysa bebek modern diyete eklenmelidir. Birkaç besin alerjisi Anne eşlik eden kalorilere ayak uyduramıyorsa diyetten yardım alıyorsa emzirmenin çocuk için iyi olup olmadığı sorulmalı, bu nedenle anne saptırmalarından ve rutinlerinden kaçınılmalı, sütün kesilmesi ve alerjiyi önlemek için özel bir formüle başlanmalıdır, süt ve gıda alerjisini tedavi eden bir alerji formülü.

Proktokolitin genel olarak iyi durumda olduğunu ve hemen hemen tüm vakaların 1,5 -2 yaşında düzeldiğinin altını çizen Uzm. Dr. Zafer Berber, hastalığın gelişimsel bozukluklara ve kansızlığa neden olmadığını belirterek, genel olarak süt alerjilerinin yüzde 50’sinin birinci dönemde, yüzde 75’inin ikinci dönemde, yüzde 90’ının üçüncü yaşta, yüzde 95’inin de üçüncü yaşta düzeldiğini söyledi. 5.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK