Takma Kirpik Nasıl Kullanılır

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır

123
0
PAYLAŞ

Sahte kirpikler nasıl kullanılır

Sahte kirpiklerözellikle son dönemin iddialısı. Göz makyajı bizim için vazgeçilmez oldu. Yine de sahte kirpikler Kullanımı oldukça zordur. yanlış kirpik bakımıGözümüzün enfeksiyon gibi istenmeyen sorunlarla karşılaşmasını önlemek de son derece önemlidir.

Uzun süre kalıcı takma kirpik kullanmak için sudan uzak durun.

Kirpiklerinizin 24 saat boyunca güzel görünmesini istiyorsanız yüzünüze su sıçramamasına dikkat etmelisiniz. Makyajınızı çıkarmanız gerekiyorsa, bir yüz mendili kullanın ve göz çevrenizden uzak durun. Duş almanız gerektiğinde, yaşlıları sevin ve sadece vücudunuzu yıkayın.

Sıcak suya dikkat

Çok sıcak su cildiniz için iyi değildir. Cildinizin kurumasına neden olabilir. Ayrıca kirpiklerinizdeki yapıştırıcıyı eritebilir. Dikkatli olmak istiyorsanız sıcak sudan uzak durun ve ılık su ile yüz bölgenize ve duşa uygulayın. Böylece kirpiklerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Yağ bazlı ürünler kullanmayın

Bazen makyaj temizleyicilerde, maskaralarda ve hatta sıvı sabunlarda farklı yağlar kullanılır. Bu yağlar kirpikleriniz arasındaki bağları kopararak tutuldukları yerden soyulmalarına neden olabilir. Bu nedenle özellikle yağ bazlı ürünler kullanmamalısınız.

Su bazlı maskara kullanın

Bu işlem biraz risklidir ancak çok çaresiz zamanlarda kullanılabilir. Kirpiklerinizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız kirpik uçlarına çok hafif, su bazlı bir maskara uygulayabilirsiniz. Yağlı maskara kirpik bağlarını kırabileceğinden su bazlı maskara kullanmak önemlidir.

Kirpik kıvırıcı kullanmayın

Takma kirpik taktığınızda kıvırcık kirpikler istediğinizi biliyoruz ama bu doğru bir seçim değil. Yanlışlıkla koparmazsanız ve daha uzun süre kullanmak istiyorsanız kirpik kıvırıcıyı çok sert kullanmayın. Küçük dokunuşlar yapabilirsiniz, ancak bu oldukça risklidir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK