Menstrual Kap Nedir ve Nasıl Kullanılır

Menstrual Kap Nedir ve Nasıl Kullanılır

44
0
PAYLAŞ

Regl döneminde (menstruel, mens) denebilecek ilk veyamıza gelenler hijyenik ped tampon olur. Ancak oğlu genelleştiren adet kap biliyor musun? İşte sorunuzun cevabı;

Regl zamanı başlangıç ​​için bir dönemdir. Biz kadınlar için adet dönemi en önemli şey ki KONFOR. Onun tamponu veya hijyenik pedagojik tasarımı değiştirmeyi değiştirmek. Bu içinden kendimize uygun olanı biraz zaman alabilir. Tamponlar ve peştemalden sonra hayata yakın hayatımıza bir de menstrüel kap dahil oldu.

Menstrüel Kap Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Menstrual kap adet kullanımları için esnekal kaptır bir kaptır. Silikondan yapılır ve rahim içine sığabilecek şekilde esnekliğe sahiptir.

adet kap

Menstrüel Pelerin Taşıması ise, Ped ve tampona alternatifi olarak adet kap tek bir ürün değildir. Kullanımdan döndürülerek yeniden kullanılabilir. Ped veya tampon gibi kanı emmek yerine toplar.

Minik bir çan şeklindeki adet kap Ülkemizde popülernaarak rahimden gelen repolar ve genel kullanıma yöneliktir. Bir adet kap 5 yıl kadar kullanılabilir. Ancak adet kap kullanımında temizlik çok daha önemli hale gelir.

adet kap

Toksik Sook Sendromu Online tampon kullanmaktan kaçınırken adet kapısı uzun kullanmak doğru değildir. Menstrüel kapsayıcı kullanımda olabilir.

Menstrüel kap kullanım ömrüya uygun ve bezde bir adet kap kullanımı önemlidir. Kabı takarken vajina içine hava dolmaması gerekir. Böyle bir hissiniz varsa, regl kaplarından sert bir şekilde kullanıyorsunuz veya demektir.

Menstrüel kap Temizliği Nasıl Yapılır?

Menstrüel kap temizliği Regl işleminden sonra ilk kullanıma sunulacak bir tencerede kaynar suda 5 dakika kaynatılmalı ve bir ile temiz olmalıdır.

Menstrüel kap temizliği için içme suyu yanı temiz su kullanılır. Temiz su kullanamazsınız. Musluk suyu bakteriyolojik üretimsine sebeplerdendir. Vajina içinde yer alan kapların hijyeni bu bölümü çok önemlidir.

Menstrüel kap sonuncusu temiz için de adetten sonra da 4 kaynar suda kaynatılmalı ve dezenfekte edilmelidir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK