Bu yazın estetik trendi Hollywood Yanağı

Bu yazın estetik trendi Hollywood Yanağı

117
0
PAYLAŞ

Bişektomi nedir ve kimlere yapılabilir?

Tombul yanaklar, genç yaştan itibaren yakışıklı bir ifade sağlar, ancak daha sonraki yaşlarda bir sorun olarak görülebilir. Dolgun ya da tombul yanaklar insanı olduğundan daha şişman gösterirken; İnce yüz yapısı daha estetik ve genç görünmesini sağlar. Bu can sıkıcı görüntü bişektomi adı verilen yanak inceltme estetiği ile kolaylıkla giderilebilir. Kulak, burun ve boğaz tıbbı uzmanı Dr. Öğretim üyesi Denizhan Dizdar, bişektomi ile ilgili soruları yanıtladı…

GÜÇLÜ VE GENÇ BİR YÜZ ANLATIMI SAĞLAR

Bişektomi, Yanak İnceltme Estetiği Nedir?

Geçen yaz başlayan ve bu sene popüler olan bir Hollywood yanağı istiyorsanız, bişektomi ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İnsanlar genellikle kendilerini başkalarından hoşlanan insanları örnek alırlar. Bu rol modellerin çoğu, medya, sosyal medya aracılığıyla fenomen olan aktörler, sanatçılar, modeller veya kişilerdir. Hollywood yanağı, aynı zamanda en beğenilen karakterler olan Hollywood filmlerinden kadın karakterlerden ilham alıyor. Hollywood filmlerindeki kadın karakterler genellikle ince çizgilere, zayıf ama güçlü yüz ifadelerine ve gergin açılara sahip alt çeneye sahiptir.

İZ KALMADI

Bişektomi nasıl yapılır?

Eski bişektomi yöntemlerinde yanak çizgilerini vurgulamak için protez yanaklar veya dolgular kullanılıyordu. Bu yöntemle yüzü inceltmek mümkün olmuyor, tam tersine bazen abartılı ve kaba bir görünüm kazandırabiliyordu. Yeni Hollywood yanağı yöntemi tamamen yanak odaklı olup ameliyat izi kalmadan istenilen görüntü kontrol edilerek elde edilebilir. Ayrıca bu alandaki asimetri büyük ölçüde düzeltilebilir. Operasyon tamamen ağızda ve steril koşullarda genel veya lokal anestezi altında yapılır. Her iki taraf için işlem süresi 45 dakikadır. Çok küçük bir kesi ile bu bölgeyi dolduran yağ yastıkçıklarına ulaşılır ve işlem gerçekleştirilir. İstenen sonuca ulaşmak için yağ dokusu dozlanmış bir miktarda alınır.

YÜZ ÇİZGİLERİ KALINLAR İÇİN YAPILABİLİR

Kimler Yanak İnceltme Estetiği Yaptırabilir?

Yüzündeki özellikle yanak bölgesindeki yağlanma nedeniyle yüz hatları kalın olan herkes, ergenlik dönemini atlattıktan ve yüz hatları sakinleştikten sonra sorunsuz bir şekilde bu işlemi yaptırabilir. Fazla kilolu olmayan, sadece yanak bölgesinde yağlanma olan herkes orantılı ve estetik yüz hatlarına kavuşmak için bişektomi yaptırabilir.

YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ ÖNLEYECEK

Bişektomi sonrası ödem ve ağrı olur mu?

Bu ameliyat ödem ve ağrıya neden olmaz. Hasta aynı gün taburcu edilir ve ertesi gün işine dönebilir. Hasta ilk gün sıvılarla beslenir. Üç gün sonra, çok sert yiyecekler (ekmek vb.) dışında tüm yiyecekler hasta için uygundur. Bu yöntemle sonuçlar kalıcıdır ve fazla kilolu olmadıkça yüz hatları değişmez. Ayrıca bu yöntem, yağ yastıkçıklarının kütlesini azalttığı için yaşlanma bölgesinde meydana gelen deformasyonu da önleyici etkiye sahiptir. Kulak, burun ve boğaz uzmanı Dr. “Olası problemler asimetri, aşırı çökme, yanak bölgesinde uyuşmadır. Ancak bunlar çok nadir görülen problemlerdir ve dikkatli cerrahi ile herhangi bir risk yoktur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK