TAGG 2022 Sonbahar Root Koleksiyonu

TAGG 2022 Sonbahar Root Koleksiyonu

41
0
PAYLAŞ

TAGG Sonbahar 2022, Kök

Gökay Gündoğdu

Gökay Gündoğdu

ETİKET kurucu ve kreatif direktörü Gökay Gündoğdu, İstanbul Moda Haftasıda bu sezon, güçlü Osmanlı silüetlerinden ilham kaynağı KÖK koleksiyonnu sunar. Saraylarda kullanılan renklerle güçlü formlar yaratırken, zarafeti yeniden yorumluyor. ETİKET, monokrom renk bloklarıyla birleşen göz alıcı formları minimal estetikle buluşturuyor. Bugünden ama zamansız, son kullanma tarihi olmayanlara hayat veriyor.

Koleksiyondaki heykelsi terzilik göze çarpıyor. Uzun tuniklerin altında katmanlanan pantolonlar, akışkan silüetler gömlekler, köprüler ve pelerinli üstler, Osmanlı dönemindeki saraylardan değerlidir. Koleksiyon Dolma Sarayı, Topkapı İstanbul saraylarının inandırandan Sarayı, muhafaza ve muhafazakar barındırıyor.

Bej; tüm Osmanlı padişahlarının, atalarının kullanımları yerine kendi saraylarını gelecekten inşa edilecek Çırağa Sarayı’ndan. Bu sıralı oğul örneği olan Çırağan Sarayı’nın iç duvarları ve çatısı ahşaptan, dış duvarları ise renkli mermerden gösterişli.

Kırmızı renk, Dolmabahçe Sarayı’nın harem kısmında tüm merdivenleri kaplayan halılardan, döşemelerde kullanılan leylak tonlarından yansıyor. Sarayın Barque, Rokoko ve Neoklasik tarzlardan tasarım öğeleri içerir.

Nane yeşili, Topkapı Sarayı’nın tavanlarındaki arklardan ve çini duvarlardan ilham alıyor. Topkapı Sarayı hareminin avlu duvarındaki lale desenli İznik lapis çinileri ise Gökay Gündoğdu‘ zengin Osmanlı İmparatorluğun büyümek olarak tasvir edilen, çok modern bir gösterimlale kemerleri için ilham veriyor. Lale, Osmanlı kültür ve sanatının en incelikli eserii eseri. Küçük, küçük, resim ve sanatlarındakinin zirvesini temsil ediyor.

Gökay Gündoğdu Koleksiyonda Bu kova kapı ÖGelere görünümü Bulunarak, minimal Estetik Yaklaşımındaki Imzasını Ve Güçlü Formlarının Kadına Ver Mesajını Bir Kez Daha Gözler Önüne Seriyor, Aynı Zamanda Kögleiner Gerçeka Daha Bağlı Modern Bir Verunu da Ortayaıyor.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği‘nin (İHKİB) düzenleme düzenlemeyle FWI Moda Haftası İstanbul; TC Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından desteklenmekte ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) işlerinizde bir yürütülmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK