Sudi Etuz 2022 Sonbahar Kış DALYAN Koleksiyonu

Sudi Etuz 2022 Sonbahar Kış DALYAN Koleksiyonu

47
0
PAYLAŞ

SUDIETUZ’un kreatif direktörü Şansım Adalı, Moda Haftası İstanbul’da sunacağı 2022 Sonbahar Kış koleksiyonuyla, bizleri Türkiye’nin değerli miraslarından Dalyan Lagünü’ndeki eğlenceyi su altı dünyasıyla buluşturuyor.

Sansim Adalı“Bir arazideyken Adana sokaklarını tanıtmıştım, şimdi sizi sevgili Dalyan’ın Akdeniz kıyılarına doğruum.”

Sansim Adalıürün numarasına ithaf ürünü markası SUDİ ETUZ‘un ilk olan “SUDI’yi” açıklıyor. 19. sonuna kadar sürecek olan Adana’ya yetiştirme’den verilecek Sudi soyadıyla, atalarının hikayeleri Dalyan’da bir balık çiftliği kurmasıyla devam ediyor. Adana’nın Muhteşem Lagünerine Yerleşerek, Nesildren Nesle Eisflerine Devam EtiKleri Balık Çiftliğinde Büyuen Şansım’ın Çocukluk Hayalleri, Denizle Birlikte Gelen Su Altı Düşleri Ve Büyüdüğü Doğanın Tarihi Miras Olarak Korunan Yapısını Aktarıyor.

Dünyaca ünlu modeli Mao Xiaoxing ile fotoğraflananda Dalyan’dan ilham alan Sansim Adalı, lavert pullu straplez elbiseler, çok katlı tül elbiseler ile kendi hayallerini süsleyen deniz şiirlerini sunuyorlar. Koleksiyonda en çok kitaplardan yayınlananlar, Akdeniz’in su kitaplarını, ödemeler için hazırlanmış, canlı mavinin geceler, gün ışığından ve fuşyadan sonra çağrıştıran renkli gösterişten gelen Büyük kadınların figürlerini gösteren heykelsi elbiseler, mikro mini üstler, süper etekler 60 parçalık koleksiyonda önemli özellikler. Markanın imzası çıkan origami tüllere bu sezon elliği “patch” detayı ekleniyor. Geniş kesim denimler, oversize kabanlar ve gerçek taşlarla buluşan parçalar SUDITUZ‘un şu ana kadarki en büyük koleksiyonları arasında yer alıyorlar. Güçlü botlarla giyilen tüm parçalar, markanın akışkanlı sahip olduğu maskülenliğini de yansıtıyor.

sudi etuz 2022 istanbul moda haftası

Adana’daki, denizden çıkarılan en zoryan olanlardan olan “Mavi Yengeç” ile de ünlüdür. Zorlu ama uğruna savaşmaya değerdir. Sualtı hazineninlerinden biri olan Mavi Yengeç koleksiyonda aynı el işlemeli kristal şekilde sergilenir. Aynı zamanda, Fransız aksesuar markası ROUSEY (Yann Tosser-Roussey) örgüyle çok parlak üç boyutlu küpeleri de burada görüyoruz.

Sansim Adalı‘içinde İstanbul Moda Haftası‘daki sunumunda ise olaysünde tüm içerecek şekilde inşa edilmiş. kurgulanmış videolarda izliyoruz İstanbul’daki Kırım Kilisesi’nde küçük filmlerindeki modellerde adeta bir dünyada seyahatinde, biri İstanbul sokaklarında, küçük NYC Paris’te… Sansim Adalı‘ın ters moda sunumlarına bu sezon farklı bir yorumlamayla uygulamadan.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği‘nin (İHKİB) düzenleme düzenlemeyle FWI Moda Haftası İstanbul; TC Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından desteklenmekte ve Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) işlerinizde bir yürütülmektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK