Sudi Etuz 2021 Sonbahar Kış koleksiyonu

Sudi Etuz 2021 Sonbahar Kış koleksiyonu

112
0
PAYLAŞ

benim şanslı adalı Marka adı Sudi Etuz‘a 2021 sonbahar-kış koleksiyonunun defilesi, İstanbul Moda Haftası Proje kapsamında bugün web sitesinde modaseverlerle tanıştırıldı.

Koleksiyon, Asya florasına, Türk mitolojisine ve atari oyun dünyasına dijital bir saygı duruşu niteliğindedir. moda distopyası ile benim şanslı adalı, 2021 sonbahar-kış koleksiyonu bizi bir “yeraltı atari salonu” yolculuğuna çıkarıyor. Düşüncelerimizi siber oyunlar dünyasına taşırken, renkleriyle de bizi dijital gerçekliğe götürüyor. benim şanslı adalı “En büyük hayallerimden biri, modern kültürün derinliklerine gerçek bir yolculuk için yerel kültürel dağ yollarımızdan biri olan Asya’yı keşfetmekti. Pandemi fiziksel olarak bunu yaşamamıza engel olsa da, Sudi Etuz Kendi dijital yolculuğunu icat ederek bu hayalini gerçekleştiriyor” dedi.

Kültürlerarası elçi işlevi de gören koleksiyon, Orta Asya kültürlerinin izlerini Türk mitolojisiyle buluşturuyor. Eski Türk kültüründe dünyanın bir veya birkaç ejderha tarafından döndürüldüğü, yani “geliştirildiği” düşünülürdü. “Evren, var olan her şey” anlamına gelen “evren” kelimesinin etimolojik kökeni ejderha (evrim) kelimesinden gelmektedir.

Sudi Etuz, Asya coğrafyasından bize getirilen tüm bu tarihi eserleri Türk kökenli bir katman olarak koleksiyona getiriyor. Yeraltı oyunlarından Japonya’nın simgesi sakura’ya (kiraz çiçekleri), aikido hareketlerinden evreni temsil eden ejderhalara kadar Asya desenleri, Türk mitolojisiyle karışıyor ve koleksiyonda hayat buluyor.

Sudi Etuz 2021 sonbahar-kış koleksiyonu; Yumuşak el örgüsü üstler, geniş kesim paçalar, “oversize” desende %96 geri dönüştürülmüş kumaşlardan üretilen sürdürülebilir denim pantolonlar, kimono kabarık kabanlar, maksi boylar ile markanın sokak modası stilini akıllı hazır giyim tasarımları ile birleştiriyor. “Aşırı” montlar, ipek baskılı gömlekler. Markanın kişiselleştirilmiş “sokak modası” dokusunu hazır giyim ile buluşturan koleksiyon, Sudi Etuz’a dijital efektlerle “boş zaman” hissi yaşatıyor.

SUDİ ETUZ LEMESİ

Sudi Etuz 2021 sonbahar-kış koleksiyonuhiç kimse moda filmi teklifler ile. Sudi Etuz’un daha önceki koleksiyonlarında yer alan Çiçek Pasajı, Unkapanı Plakcular Çarşısı’nın ardından Şark Han ile yerel seçim üçlemesi ile dikkat çeken film, başarılı bir sanatçı. Koray Birand yönetimde, İtiraz Mag Sanat Yönetimi, Oğuz Erelstil tavsiyesi. Saç tasarımında, makyajda 21 numara MAC İmzalar görüldü. Eminönü Şark Han’da ve pasajda çekilen film, Sudi EtuzDijital vizyonunun bir parçası olarak 3D ve “Cgi” dünyalarını gerçek dünya ile buluşturuyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK