Hakaan Yıldırım 2021 2022 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Hakaan Yıldırım 2021 2022 Sonbahar Kış Koleksiyonu

138
0
PAYLAŞ

Hakaan Yıldırım 2021 2022 Sonbahar-Kış Koleksiyonu Moda Haftası İstanbul izleyiciyi zamanımız ve zamanımızla yüzleştiren bir arşiv koleksiyonu sunuldu. Koleksiyonda 1990 yılına ait bir Türk üretimi yer alıyor. Hasan boğuldu Filmden ilham alındı. Hasan Boğuldu şelalesiEfsanevi hikayesini konu alan film, Yörük kültürünü renkli bir pazen çerçevesiyle gösteriyor.

Hakaan Yıldırım 2021 2022 sonbahar-kış koleksiyonuKumaş seçimi, Asırlardır Anadolu’da giyim tarzını değiştirmeden yayla hayatı yaşayan bu göçebe topluluğun etkisiyle, tasarımlarında sadece renklerin diliyle iletişim kurmaları, desen çeşitliliğini koruyarak ve ekleme yapmamaları ile şekillenmiştir. onlara. Yörük yaşam tarzını benimsemiş üçgen çadır evlerinin şekilleri yama detaylarıyla tasarımlara işlenen Yörüklerin izlerini buluyoruz.

Dikkat olmakRenk ve desen alfabesi ve tasarımcının dili, Hakaan Yıldırım’ın geleneklerini ve arşivlerini takip ederek günümüz teknolojisi ile yapılan geleneksel kumaşlar ve New Age kumaş kalitelerinin bir sentezi haline geliyor.

“Bu koleksiyon, içinde bulunduğum durum, yaşadığım coğrafya, hayat ve zamanla aynı. Havada asılı kalan, yönümüzü belirleyemediğimiz, her an her şeyin değiştiği bu süreçteki farkındalık, bağlılıklarımın, köklerimin ve bu kolektif farkındalığın farkındalığı, kabulü ve kucaklanması gibi. Belki de bu yüzden bu koleksiyon uzun yıllardır beni bekliyordu sanırım. Uzaktan ön yargılı ve belli belirsiz bir kibirle sevdiğim Pazen’in içime oturması, iç çekmesi, aklıma ve elime ulaşıyor ve kendimden söz ettiriyor. Kapitone kenarı, teyel gibi teyel ile bana kendimi ve bu koleksiyonu, beni, havada süzülmediğimizi, çok daha eski bir şeye, çok eski yollarımıza bağlı olduğumuz belirsizliğinde süzüldüğümüzü hatırlattı” diyor. tasarımcı.

Koleksiyona hakim olabilen kesme tekniğine sahip hacimli parçalar, yüksek dikişlerin etkileyici örnekleri olurken, geometrik şekiller ve organik şekillerden oluşan bir mozaikten oluşan koleksiyon, yamalar ve dikişlerle eski bir dili yeniden üretiyor. Hakan YıldırımHikayesi, renkleri, hikayeleri ve Hakaan Yıldırım çevirisi ile sesiyle tercüme ediyor. Hakaan Yıldırım 2021 2022 sonbahar kış Koleksiyon, modayı içsel bir yolculuğa davet ediyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK