Fashion Week İstanbul İlk Gününü Geride Bıraktı

Fashion Week İstanbul İlk Gününü Geride Bıraktı

52
0
PAYLAŞ

Moda Haftası İstanbul İlk Gününü Geride Bıraktı

12-15 Ekim bakıcısı İstanbul Moda Haftası, ilk günü tamamlandı. Bu yıllayan moda haftası dijital olarak, 38 tasarımcının ağır koleksiyonunu 29 moda şovuyla moda haftası.istanbul adresisinde.

İstanbul’un evrensel ve birleştirici bir parçası olan çok sesli bir atmosfer sunan, 15 Ekim kadar birbirinden farklı olan İstanbul Moda Haftası‘un konuşmasını yapan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Baskanı Mustafa Gültepebu yıl dünyada ilk kez demen hibrit bir modelklerine dikkat edilmedi. İstanbul Moda Haftası‘un İHKİB’in bir dünya markasına kazandırıldığına dair çizen çizen Mustafa Gültepehibrit modeli için: “stil, yeni ve sürekli demek. Biz de her sezon moda haftamızı yeniliyor ve değiştiriyoruz. Modacılarımızın tasarımlarını farklı biçimlerde vitrin çıkarıyoruz” dedi.

Modayı Sanatla Buluşturduk

Modanın farklı biçimlerden aynı zamanda dört dörtlük bir seçimdir. İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepetüm bu disiplinlerden yola bu yıl İstanbul Moda Haftası İstanbul Zihin Hali sergisini sunarne imza attıklarını belirtti: “Türkiye’de ilk kez kullanılan bir işlegi. Bu özgün sergide resimden tiyatroya, fotoğraftan edebiyata kadar pek çok Yaratıcı disiplini modacımizla bir araya getirdik. Bir başka ifade ile modayı sanatla buluşturduk.” Türkiye hazır giyim mod özel tedarik zincirlerinde büyük bir merkez bu dönemde İstanbul Moda Haftası‘bir özel ilginizi vurgulayan’ Mustafa Gültepe, “Sektör olarak bu kritik ulaşım yolunda farkımızı çok daha iyi anlatmalıyız. Küresel tanıtımlarımıza ağırlık vermekteyiz. İHKİB olarak bu alanda pek çok projemiz var. Özellikle hazır giyim ve moda sektörüyle ilgili, İstanbul Moda Haftası‘un ağısını “global tanıtım projesini çok önemsiyoruz” dedi.

İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe, küresel anlamda sektörel yayınlar ve influencer işlerden oluşanların da yazıları çizdi. Dünyanın saygınlığı mod yayınlarının ve trendlere yön veren etkileyicileri… İstanbul’da ağırladıklarını belirten Gültepe, Moda Haftası İstanbul tanıtım filminin de uluslararası mod mecralarda yayımlanmaya devam etmeye anlattı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Bulamaç ise yıl 17 milyar dolarlık ihracata imza atan Türk tekstil için hazırlık aşamasından onaylanacak. Sektörün en çok üretirken 10 7’sinin Avrupa’da olduğunu belirten gübre, “Bu anlamda modanın önemli kentleri ile sürekli iç içe olarak birlikte gelişme olanağına sahip olana sahibiz. Asırlardır kentin en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’umuzun farklı bir parçası olan bir “modada” kentin öne çıkanlarından biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’yi kendine özgü bir şekilde geliştirmekten ve dünya ile rekabet edebilir şekilde yönlendirmek, markalaşmayla ilgili bir oğul ile bir yakalanabilir vurgulanmıştır.

Özgün, Fark Yaratan Tasarımlar ve Yaratıcı Şovlar

Bu yıl kez dijital olarak İstanbul Moda Haftasısezona İMA’dan Yeni Nesil defilesi ile başlarken, Mehmet Emiroğlu, Selen Akyüz, Y Plus Yakup Biçer, Arzu Kaprol, TAGG, Dilek Hanif ve DICE KAYEK koleksiyonları da gün aracılığıyla modanın sanatlarla buluştuğu kısa filmlerle bakış açıları.

İstanbul Moda Haftası ilk gün podyumu, İstanbul Moda Akademisi tasarımcılarından oluşan “İMA’dan Yeni Nesil” defileyle açtı. kirlenmiş Berfin Özgür, Ercan Tenekecioğlu, Lidya Zenginel, Mirey Demirci, Nadin Altıparmak, Nazlıcan Türker, Öyku Ece Uza ve Şeyma Hamamcı‘dan oluşan 8 tasarımcının koleksiyonları tanıtıldı.

ikinci şova evlendirilen Mehmet Emiroğlu ise ilhamını ailesinden alınmasından alınan üründen mezuniyet taşıdı. Mehmet EmiroğluHiç Konuşmadığım Bir Dil” adlı koleksiyonuyla içeriğinden bahsedecek olan dili beğeni toplamaktadır.

Kadın ve için ortak bir koleksiyon hazırlayan Selen AkyüzDaha az, daha iyidir“ bakış açısıyla, daha fazla “daha ​​​​faz” ve “daha ​​​​iyi”ye vurgu yapılmasına vurgu yapılması. Selen AkyüzDayanıklılık Bizim Odaklanarak Modanın Hızını Yavaşlatan Ve Her Bir Parçasının Sorunuz Bir Şekilde Birlikte Çalıştığı Modler Bir Gardırobun Talerp Talerp Bir Koleksiyon oluşturmayı amacından Ifade eti.

Yakup Biçer’den Y PLUSBir erkek bir etek giyebilir. Bir kadınmasculine giyinebilir. Yemek yemenini yoktur“ katkıda bulunmak”KOD” adlı koleksiyonla tüm kodları yıktı. tasarımcı, 2022 Yaz Koleksiyonu‘nda yer alan kot kumaşın yanı sıra sıçrama, gül ve kod printli tasarımlar ile kendi içinde de birliğe doğru yol uygulanmış da uygulandı.

İstanbul Moda Haftası‘un ilk gününüzün ikinci bölümü, Arzu Kaprol‘un ilhamını Truva efsanesinden alan ve büyük aşklara adanan koleksiyonu HAYAL ile açıldı. Tasarımcının koleksiyondaki tasarımlar, pandeminin zorlunun da küçük teknikleriyle ve zorlu teknik teknikleriyle savaşmak için; moda filminin çekimleri ise İstanbul Mağlova Kemeri’nin içinde yaşatıldı.

İstanbul Moda Haftası kapsamında TAGG İlkbahar Yaz 2022 Koleksiyonuşimdi sergileyen Gökay Gündoğdupandemi sonrası meydana gelen gelecek ev ofis düzlemine mod okulların bakanları tasarımlar sundu. Ev konforunu taşıma taşımaya, ofis şıklığını rahat parçalarla daha basit bir şekilde odaklanan ETİKET, 2022 İlkbahar Yaz Koleksiyonu içinde içerik oluşturmayı ve yorumlayarak yapılandırarak.

Ünlü hayatı” adlı koleksiyonnu, sergilediği moda filmi ile pandemi döneminin bitişini “pozitif enerji yaşamak sevinci” ile kutlarken hayata değer vermek ve yeniden kutsamak isteyen Dilek Hanif de tasarımlarında gün batımında, eğitimli geceler, çılgın tasarımlar ve yaz temalarına yer verdi.

Moda Haftası‘nın ilk günü, zar kayek‘in 18 Fransız.n kalma bir kalesi olan şato‘nun geniş arazisinde sineması yerindeki moda filmi ile sona erdi. Romantik tasarımların yer koleksiyonda koleksiyonları, 18. ilham alan ilham verenler ve 70’li yıllara selam veren aksesuarlar dikkat çekici.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK