Bentonit Kil Suyu Faydaları

Bentonit Kil Suyu Faydaları

138
0
PAYLAŞ

Son yıllarda ABD ve Avrupa’da çok popüler hale geldi. Bentonit taneleriülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Başta detoksifikasyon işlevi olmak üzere birçok sağlık yararına sahiptir. Bentonit kil nedir? Gelin birlikte inceleyelim.

Bentonit kil nedir?

bir tür volkanik kil Bentonit Kilİçerdiği elektromanyetik negatif yük sayesinde bakteri ve toksinleri güçlü bir şekilde geride tutarak vücuttan atarak detoksifikasyon için kullanılabilen bir kildir.

Bentonit kil suyunun faydaları nelerdir?

Soluduğumuz havada ve tükettiğimiz endüstriyel gıdalarda ağır metal toksinleri olarak bilinen cıva, kadmiyum, benzen ve kurşun gibi maddeler metabolizmamızı bozarak çeşitli şikayetlere neden olabilir. Endüstriyel gıdalardaki genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO’lar), üretimde kullanılan pestisitler ve yapay şekerler de vücutta birikerek toksik maddeler haline gelebilmektedir. Vücutta biriken bu toksik maddeler, sindirim sistemi rahatsızlıklarından, depresyon ve cilt sorunlarına kadar birçok hastalığa neden olabilir.

Bu tür toksinlerden kurtulmak için sağlık ve beslenme uzmanları tarafından çeşitli detoks programları önerilmektedir. Bentonit kil de içerdiği negatif elektromanyetik yük sayesinde bu zararlı atığı tutarak vücuttan atarak bir nevi detoksifikasyon etkisi yaratır. Aynı zamanda içeriğinde bulunan kalsiyum, magnezyum, silika, sodyum, bakır, demir ve potasyum gibi bazı mineraller de metabolizmayı ve dolayısıyla cildi besleyerek çeşitli problemlerin azalmasına yardımcı olur.

Bentonit kilini nasıl kullanıyorsunuz?

Bentonit kili hem içten (ağızdan) hem de dıştan (cilde sürülerek) kullanılabilir. Dahili kullanımı “içilebilir bentonit kili” kullanımıdır. Ağızdan alınan bentonit kil vücuttaki zararlı patojenlere bağlanır, bu kirleticilerin bağırsaklardan kan dolaşımına karışmasını engeller ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Sıvı olarak veya günde birkaç kez kapsül şeklinde alınabilir ve kolon temizliği, mide rahatsızlığı, mineral takviyesi ve detoksifikasyon için kullanılabilir.

Dış kullanımı da bentonit kilinin yaygın kullanımlarından biridir. Cilt maskesi, kil macunu, kil banyosu, saç maskesi ve diş macunu olarak da kullanılabilen bentonit kil, bu uygulama sırasında ciltte ve ağızda bulunan toksinleri bağlayarak bölgenin temizlenmesini sağlar.

Bentonit kilinin faydaları nelerdir?

Başlıca avantajı, bahsedilen detoksifikasyon etkisini sunmasıdır. Toksinleri tutar ve toplar ve vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Homeostatik yapısı sayesinde vücudu dengeleme özelliğine sahiptir.
pH 9’un üzerinde olduğu için vücudun asitliğini de dengeler ve vücudu alkalileştirir.
Vücuttaki kan akışını ve oksijen seviyesini artırarak vücudu canlandırır ve hücre onarım hızını artırır.
Cildi güzelleştirir.
Bağırsakları temizleme özelliği sayesinde iyi bakteri adı verilen probiyotiklerin artmasına katkı sağlar.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bentonit kil maskesi nasıl hazırlanır?

Plastik, seramik veya cam bir kapta 1 ila 3 kil ve su ekleyin ve karışımı iyice karıştırın. 1 bardaktan fazla su kullanırsanız blender veya blender yardımı ile pürüzsüz bir karışım yapabilirsiniz. Karışımı 15 dakika havalandırın, ardından cilde maske olarak uygulayın.

Bentonit kil banyosu nasıl yapılır?

Tüm vücudu zararlı toksinlerden ve radyasyondan arındırmak için kil banyolarının kullanımı da tercih edilebilir. Bunu yapmak için, 2 su bardağı bentonit kil tozunu ılık su dolu bir leğene koyun. Karıştırdıktan sonra mümkün olduğunca bu suda dinlendirin. Bentonit kil banyosu haftada iki kez kullanılabilir.

Bentonit kil lapası nasıl hazırlanır?

1 kaşık kil için plastik olmayan bir kapta 3 kaşık su karıştırılır. Kırık kemiklerde, egzama veya tahriş olmuş bölgelerde, enfeksiyonlu yaralarda kullanılabilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK